Tesla Roadster to długo oczekiwany hit. Elon Musk ujawnił, kiedy się pojawi

Tesla Roadster to długo oczekiwany hit. Elon Musk ujawnił, kiedy się pojawi

tesla-roadster-elon musk

Podaj dalej

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk wrócił do tematu modelu, który pierwotnie miał się pojawić w 2020 r. W środę na Twitterze ujawnił termin, w którym pojawi się nowa Tesla Roadster.

Roadster to bardzo oczekiwany model

Elon Musk chce, aby Roadster posiadał silniki rakietowe od SpaceX. Taka kombinacja mogłaby zdobyć setkę w obłędnym czasie 1,1 sekundy.

„Demonstrując wszechstronność zasilania elektrycznego i dodając dodatkowe wyróżnienie do już wysokich osiągów samochodu, ogłoszony pakiet SpaceX wyposaży Roadstera w stery strumieniowe zimnego powietrza umieszczone z tyłu, umożliwiając przyspieszenie od 0 do 60 mil na godzinę w 1,1 sekundy. — wskaźnik w dużej mierze bezprecedensowy wśród samochodów drogowych”.

Niesamowicie szybkie przyspieszenie oraz sprawność działania, oznaczają wyzwania związane z produkcją. W dobie globalnego ograniczenia łańcucha dostaw, to spory wysiłek. Na razie Tesla nie odczuwa braku podzespołów tak bardzo, jak inni producenci.

Roadster miał trafić do sprzedaży już w 2020 roku i zostać najszybszym seryjnie produkowanym samochodem na świecie. W wariancie bazowym cena Tesli Roadster 2 ma wynieść 200 tysięcy dolarów. W przeliczeniu  daje to dziś równowartość  765 tysięcy złotych.

Tesla-Roadster-2020 Elon Musk

Elon Musk ujawnił, kiedy  pojawi się Tesla Roadster

Producent samochodów elektrycznych ma rozpocząć dostawy Roadstera nowej generacji w 2023 r. Oczywiście, o ile 2022 r. nie będzie pełen „mega dramatu” pod względem niedoborów w łańcuchu dostaw.
Jak napisał w środę na Twitterze Elon Musk: „Zakładając, że rok 2022 nie będzie mega dramatem, nowy Roadster powinien zostać wydany w 2023 roku”.

Braki w łańcuchu dostaw, które obecnie nękają większość przemysłu motoryzacyjnego, nie wpłynęły na Teslę tak bardzo. Producent opracował 19 wewnętrznych mikrokontrolerów, które pomogły firmie uniknąć ogromnego niedoboru chipów półprzewodnikowych.

Tym samym Tesla uniknęła długich przestojów w produkcji i utrzymała linie montażowe w ruchu.  Co finalnie pozwoliło zwiększyć dane dotyczące dostaw i produkcji w burzliwym 2021 r.

Przeczytaj również