Tesla oferuje bezpłatną sesją doładowania ze swoich ładowarek dla innych marek. Taka oferta w 18 krajach tylko do 6 stycznia

Tesla ogłosiła w weekend, że uruchomiła program pilotażowy dla innych marek samochodów elektrycznych. Post z konta na platformie X amerykańskiego giganta nie określa dokładnie, o które kraje chodzi, ale można się tego dowiedzieć ze strony internetowej. Bezpłatne sesje doładowania Tesla oferuje w 18 krajach.

tesla supercharger za darmo dla innych marek
Podaj dalej

Oferta na bezpłatne doładowanie dla pojazdów innych niż Tesla tylko do 6 stycznia

Jak ogłosiła firma w weekend, Tesla oferuje bezpłatną pierwszą sesję doładowania pojazdom elektrycznym (EV) innych marek w ciągu tego tygodnia.

W poście, jaki pojawił się 1 stycznia na portalu X i koncie producenta samochodów na Europę i Bliski Wschód Tesla ogłosiła, że ​​oferta ważna jest w 18 różnych krajach. Oferta bezpłatnej sesji doładowania ma limitowany okres – do 6 stycznia. Zgodnie z postem kierowcy nadal będą musieli używać karty kredytowej i aplikacji mobilnej Tesli. Polacy niestety skorzystają z niej jedynie, jeśli przebywają za granicą np. u zachodnich sąsiadów.

Pomimo tego, że w poście nie ma dokładnej listy krajów objętych ofertą darmowych sesji ładowania w Supercharger Tesli, to strona internetowa pozwala uzyskać taką informację. Wystarczy wybrać tryb sortowania ładowarek według ” ładowarek doładowujących dostępnych dla firm innych niż Tesla”.

Na mapie zaznaczone są lokalizacje w następujących 18 krajach:
-Norwegia
-Szwecja
-Finlandia
-Dania
-Holandia
-Belgia
-Islandia
-Szwajcaria
-Wielka Brytania
-Irlandia
-Francja
-Hiszpania
-Niemcy
-Włochy
-Austria
-Węgry
-Rumunia
-Turcja.

Dopiero na początku tego miesiąca Tesla dodała EV Supercharger dla lokalizacji w Irlandii, Rumunii i na Węgrzech.

Tesla oferuje darmowe doładowanie Supercharged – kierowcy będą musieli używać karty kredytowej w aplikacji mobilnej Tesla

To kolejny program pilotażowy dla innych marek

Tesla po raz pierwszy uruchomiła taki program pilotażowy dla innych marek samochodów elektrycznych w 2021 r., zaczynając od wybranych lokalizacji w Holandii. Na przestrzeni lat producent samochodów stopniowo rozszerzał program na kilka innych krajów europejskich. Tesla uruchomiła podobne programy pilotażowe w Australii, Nowej Zelandii, Korei Południowej i USA.

Jeśli chodzi o Amerykę Północną, to Tesla ma tylko wybrane lokalizacje ładowarek otwarte dla innych marek samochodów elektrycznych. W nadchodzących tygodniach w ramach NACS zapewnią innym markom dostęp do wszystkich stacji doładowania.

Właściciele pojazdów elektrycznych Tesli różnie się zapatrują na tego typu akcje bezpłatnego doładowania na Supercharger Tesli. Wielu uważa, że taka inicjatywa nie tylko wspiera przejście na mobilność elektryczną, ale także demonstruje ducha współpracy i innowacji w tej dziedzinie.

Nie jest tajemnicą, że Tesla zawsze była liderem w technologii pojazdów elektrycznych. Otwierając swoją infrastrukturę, firma zachęca do stosowania pojazdów elektrycznych. Tym samym ułatwia szybsze odchodzenie od paliw kopalnych. Francuzi zwracają uwagę, że dostęp do szybkich ładowarek Tesli często wymaga opłaty za parking, na jakim są zainstalowane.

Darmowe doładowanie nie wszystkim się podoba. To dlatego, że powoduje nie raz nie dwa kolejki do ładowarek. Tym samym wydłuża się czas potrzebny do uzupełnienia zapasów energii. Nie ma jednak wątpliwości, że możliwość szybkiego uzupełnienie energii samochodów elektrycznych to zawsze łakomy kąsek, zwłaszcza gdy jest za darmo. Czytaj także:Elon Musk krytykuje artykuł o „rzekomym” ataku robota Tesli: To naprawdę haniebne

Przeczytaj również