Ten ukochany przez Polaków SUV jest bestsellerem marki w całej Europie. Kierowcy mają teraz na niego 14 000 zł zniżki

SUV od popularnej wśród Polaków marki okazuje się receptą na rekordową sprzedaż. Blisko tej jeszcze sprzed COVID. Słupki wystrzeliły w pierwszej połowie 2023 r, a firma osiągnęła łączny udział w rynku na poziomie 4,1%. (UE, EFTA i Wielka Brytania). Kierowcy chętnie zaglądają do jej salonów i mają swój ulubiony model.

suv hyundai tucson
Podaj dalej

To Hyundai Tucson

Hyundai Motor w pierwszej połowie tego roku dostarczył w Europie 270 675 pojazdów. To więcej o 2,7% w porównaniu z tym samym okresem w 2022 roku. Bestsellerem pozostaje Hyundai Tucson z nowoczesną gamą silników, od wersji 48V Hybrid do Plug-in Hybrid. To dziś najchętniej wybierane opcje napędowe. Nie jest jednak tajemnicą, że rośnie zainteresowanie gamą pojazdów elektrycznych.

Producent konsekwentnie realizuje swój program „Progress for Man”, spełniając zobowiązanie, że do 2035 r. będzie oferował pojazdy tylko elektryczne. Obecnie to stanowią 15% z całej gamy sprzedanych samochodów.

Co ciekawe na drugim miejscu wśród najchętniej kupowanych jest Kona. Wystarczyła  dobra cena i wyposażenie, by kierowcy nadal chętnie patrzyli w stronę tego typu pojazdów. Hyundai ma mocnego konkurenta do tytułu najlepiej sprzedającego się SUV’a. To chętnie wybierana także przez polskich kierowców Kia Sportage.

To dlatego, że oba modele są w podobnych przedziałach cenowych i jak pisaliśmy, oferują ciekawe wyposażenie standardowe. Ponadto,  Tucson jest teraz w Polsce dostępny ze zniżką. W zależności od wersji można uzyskać nawet 14 000 zł upustu. To świetna informacja, biorąc pod uwagę, że samochód w wersji podstawowej to wydatek 128 400 zł.

suv hyundai tucson
Hyundai

Taki SUV pojawi się w najbliższym czasie

W związku z tym, że to właśnie SUV jest bestsellerem Hyunadaia, to wiadomo już, że następna, ulepszona generacja modelu Kona, będzie to Kona Electric. W kategorii B- SUV, to może być przepis na kolejny sprzedażowy sukces.

Trzeba pamiętać, że producent ma jeszcze w swoich zasobach model IONIQ 5 N o wysokich osiągach. Pokazał już jego możliwości na Goodwood Festival of Speed w Anglii. Wiadomo, że trafi do sprzedaży w 2024 r.

„Dzięki naszym doskonałym wynikom w pierwszej połowie roku jesteśmy blisko rekordowej sprzedaży przed COVID, co odzwierciedla nasze tempo wzrostu. Zwiększyliśmy wolumen sprzedaży w pierwszej połowie roku, wzmacniając naszą silną pozycję na rynku europejskim. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowej Kony jesteśmy przekonani, że nasza sprzedaż będzie nadal rosła w nadchodzących miesiącach” – powiedział z zadowoleniem Michael Cole, prezes i dyrektor generalny Hyundai Motor Europe.

Spośród wszystkich pojazdów firmy produkowanych na rynek europejski 70% produkuje się w zakładach produkcyjnych Hyundai HMMC i HAOS odpowiednio w Czechach i Turcji.

NIE PRZEGAP

Każdy z nich to teraz najczęściej wybierany SUV. Kierowcy mają powód – świetna relacja jakości do ceny

Przeczytaj również