Ten samochód to będzie hit- nie tylko cenowo wypada świetnie. Takie cudo dla mieszkających w miastach spala tylko 4 litry

Nowy samochód dziś poszukiwany to nie tylko ten tani, ale także efektywny i gotowy do walki na zużycie z modelami tylko na diesel i benzynę. Napęd hybrydowy to dziś nie tylko moda, ale i konieczność w obliczu pojawienia się nowych ekstra opłat za auta spalinowe. Te są już w Polsce pewne. Dziś mówimy o modelu, który ma świetną cenę i średnie spalanie.

tani samochod hybryda clio
Podaj dalej

Taka hybryda od Renault ma szanse zrewolucjonizować pojęcie „efektywność”

Nie jest tajemnicą, że Renault ma już w swojej ofercie świetny samochód. Jest po liftingu, ma napęd hybrydowym i nazywa się  Clio E- Tech Hybrid. Taki model dostępny w konfiguratorze producenta kosztuje w wersji standardowej 103 900 zł. To bez uwzględniania ofert finansowania i promocji. Francuzi pozwalają na taki zakup w kredycie Easy Box już za 699 zł miesięcznie. Dlaczego warto rozważyć taki zakup?

Nowe Renault Clio Hybrid ma szansę zrewolucjonizować sposób, w jaki postrzegamy efektywność na drodze. To dzięki niesamowicie niskiemu zużyciu paliwa i mocy 145 KM może powalczyć z modelami na benzynę i olej napędowy. Taki samochód reklamuje się bowiem jako ten, który potrzebuje zaledwie nieco ponad 4 litrów paliwa na 100 km.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Renault Polska (@renault_pl)

Samochód idealny? Klucz do sukcesu tkwi pod maską

Atrakcyjność spalania hyrydowej wersji Clio to efekt połączenia silnik benzynowego i dwóch elektryczne. Pierwszy ma pojemność 1,6 litra, druga sekcja ta elektryczna składa się z silnika o mocy 49 KM i drugiego silnika o mocy 20 KM. Całość razem osiąga moc 145 KM mocy. To już niezły wynik jak na oszczędny samochód.
Wiadomo już, że hybrydowe Clio osiąga średnie spalanie na poziomie od 4,2 do 4,3 litra na 100 kilometrów. To dlatego jest  hybrydowym cudem idealnym dla mieszkających w miastach kierowców. Ponadto ten świetny model w opcji wykończenia Techno ma całkiem dobre wyposażenie.

Kierowcy dostają m.in. automatyczną klimatyzację, system easy link z ekranem 7″ i nawigacją, kamerę cofania, system multi-sense i bezprzewodową replikację ekranu smartfona. Samochód w tej wersji posiada ponadto światła przednie full LED „C shape”( bez efektu oczu), system kontroli bezpiecznej odległości, system utrzymywania pasa ruchu oraz aktywny system wspomagania nagłego hamowania ( z wykrywaniem pieszych i rowerzystów), czy obręcze kół ze stopu metali lekkich 16”.

Kierowcy mają jeszcze do dyspozycji kilka pakietów wyposażenia. Te wymagają dopłaty od 1200 do 4500 zł. Nie ma wątpliwości, że prowadzenie wybranej przez siebie opcji da wiele satysfakcji i oszczędności. Wszystko dzięki innowacyjnemu napędowi hybrydowemu z automatycznym ładowaniem podczas hamowania, zwalniania oraz jazdy. W tej półce cenowej to świetna propozycja. Czytaj także: Ten rodzinny hatchback ma sportowe osiągi i rewelacyjną cenę. Setka w 3,8 sekundy za 141 000 zł? Kierowcy już oszaleli na jego punkcie

Przeczytaj również