Ten nowy świetny samochód, tańszy niż jakikolwiek inny można już zamawiać. Będzie wielkim hitem w Polsce w najbliższych miesiącach

Ten nowy świetny samochód, tańszy niż jakikolwiek inny można już zamawiać. Będzie wielkim hitem w Polsce w najbliższych miesiącach

nowy samochód jogger hybrid

Podaj dalej

Dacia zawsze bardzo jasno określała jakie miejsce zajmuje jej każdy samochód na każdym z rynków, gdzie go oferuje. Nadal jest preferencyjną marką, co zawdzięcza doskonałemu stosunkowi jakości i ceny. Określenie marki budżetową nie jest krzywdzące, bo to od początku był strzał w dziesiątkę. Każdy chce jeździć niezłym samochodem za niewielkie pieniądze. W najbliższych miesiącach będzie miał większy wybór.

Dacia otwiera zamówienia na genialny tani samochód- hybrydę Joggera

Dacia większość swojej sprzedaży zawdzięcza doskonałemu stosunkowi ceny za samochód do jakości jego wykonania. Salony rumuńskiego producenta powiązanego z grupą Renault odwiedzają ci, którzy nie chcą przepłacać za samochód, a Dacia ma modele w cenie znacznie poniżej średniej. Ponadto ma modele z różnych segmentów, gdzie bezpośredni konkurenci kosztują dużo więcej.

Hitem sprzedaży w 2022 roku był model Sandero. W Hiszpanii tak świetnie się sprzedawał, że znalazł się na drugim miejscu w rankingu. To jednak nie ten model będzie bestselerem w 2023 r.

Nadchodzący model Dacii ma szanse ukraść koronę Sandero, to dlatego, że to „czysty” model z napędem hybrydowym. Co rozwiązuje problem dodatkowych opłat za niemile widziane spaliny. Te jak wiadomo, funkcjonują już w wielu krajach, a w Polsce pojawią się w przyszłym roku.

samochod dacia jogger hev
Dacia Jogger HEV wnętrze

Księga rezerwacji na nowość w ofercie producenta już otwarta

Hybrydowa Dacia Jogger HEV to najbardziej oczekiwany model rumuńskiego producenta, pierwszy taki, jaki producent wprowadzi do sprzedaży w swoim kraju.
Napędza go 1,6-litrowy silnik benzynowy o mocy 90 KM, któremu towarzyszą dwa małe silniki elektryczne o mocy 37 kW (50 KM). Są one w stanie samodzielnie napędzać pojazd. Tym samym łączna moc samochodu osiąga 140 KM. Jak zwykle w hybrydach, mechanizm ten działa poprzez bezsprzęgłową automatyczną skrzynię biegów.

Mocnym atutem hybrydowego Joggera oprócz ceny jest fakt, że taki mechanizm, który go napędza, pozwala mu nosić etykietę Eco. Ponadto jest więcej niż dobrze wyposażony w wersji standardowej. Klient może wybierać pomiędzy dwoma wariantami nadwozia, pięciomiejscowym lub siedmioosobowym. Ta pierwsza jest dostępna w cenie 114 844 zł (24 450 euro). Wersja siedmioosobowa to wydatek nieco powyżej 119 000 zł ( 25 350 euro).

W obu przypadkach są świetne, co oznacza, że zamówień brakować nie będzie. Ponadto mając na względzie popularność marki w Polsce, można sądzić, że dla wielu Polaków będzie świetnym rozwiązaniem. Nie tylko na potrzeby firmy. Na razie model można skonfigurować i zamówić na stronie producenta w Rumunii, Niemczech i Hiszpanii.

NIE PRZEGAP

Nowa Dacia Duster z trzema nowymi technologiami. Jedna z nich będzie dla kierowców miłym zaskoczeniem

Nadchodzi prawdziwa Dacia wśród samochodów elektrycznych. Te dane techniczne i śmieszna cena robią wrażenie

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News