Ten nowy SUV nie ma czego zazdrościć Tesli. Premium, świetnie wyposażony chwali się cennikiem w Niemczech

Nie jest tajemnicą, że chińska marka Xpeng jest już obecna w Europie. Perspektywa wyższych ceł na samochody elektryczne sprawiła, że Chińczycy uruchomili sprzedaż nowego SUV-a. Nazywa się Xpeng G9, jest premium i ma imponującą listę wyposażenia w każdej z dostępnych wersji. Teraz w okazyjnej cenie przyciągnie do salonów niemieckich klientów.

SUV Xpeng G9
Podaj dalej

Nowy Xpeng G9 nie musi niczego zazdrościć Tesli

Chińskiego SUV-a Xpeng G9 zaprezentowano podczas edycji Guangzhou Motor Show 2021. Elektryczny rodzinny model z wszystkimi wygodami na poziomie premium ma wszystko, by kusić klientów. Z konkurencyjną ceną wersji Launch Edition zadebiutował w Niemczech.

Nowy SUV Xpeng przewiezie 5 pasażerów w swoim luksusowym wnętrzu. Ponadto awangardowy design tak różny od modeli Tesli, najnowsze technologie i atrakcyjny cennik decyduje o tym, że trudno przejść obojętnie obok takiej propozycji.

Xpeng nie oszczędza na żadnym detalu, dlatego lista wyposażenia standardowego jest zbyt długa, by ją zacytować w całości. Wystarczy, że ma tylko jedną opcję dodatkowego wyposażenia, którą jest elektrycznie składany hak do przyczepy. To przepaść, jeśli chodzi o większość konkurentów w segmencie elektrycznych SUV-ów.

Jeśli chodzi o specjalną premierową edycję to na długiej liście wyposażenia znajdziemy m.in.:

– automatycznego asystenta parkowania 2.0,
– system informacyjno-rozrywkowy „Xmart OS”,
– nawigację satelitarną z planowaniem punktów ładowania,
– drzwi bezramowe z systemem cichego domykani,
– Adaptacyjne reflektory w pełni diodowe.
– Sygnatura świetlna LED X-BOT z przodu i z tyłu,
– Elektryczna klapa tylna (z czujnikiem),
– Panoramiczny szklany dach na całej długości.
– Pompa ciepła – inteligentny system zarządzania ciepłem X-HP 2.0,
– system dźwięku przestrzennego XPENG (8 głośników),
– luksusowe fotele premium ze sztucznej skóry,
– wielofunkcyjna skórzana kierownica z ogrzewaniem (4 sposoby),
– podwójna w pełni automatyczna klimatyzacja z funkcją czyszczenia,
– Inteligentny system oczyszczania powietrza XfreeBreath® z filtrem PM2,5,
– cyfrowy wyświetlacz wskaźników o przekątnej 10,25 cala,
– centralny ekran dotykowy o przekątnej 14,96 cala,
– ekran rozrywkowy o przekątnej 14,96 cala (dla pasażera).

Elektryczny SUV z zasięgiem blisko 600 km i mocą ponad 550 KM

Xpeng G9 to duży SUV idealny dla rodzinnych podróży. Wyposażony w najwyższy poziom technologii jest dostępny w Niemczech w trzech wersjach: Standard (RWD), Long Range (RWD) i Performance (AWD). W żadnej z nich nie brakuje luksusu w wyposażeniu.

Jeśli chodzi o akumulatory, to dla XPeng G9 przewidziano dwa o różnej pojemności: 78,2 kWh i 98 kWh . Najbardziej podstawowa opcja ma pojedyńczy silnik elektryczny, który generuje maksymalną moc 313 KM. Wersja z dwoma silnikami elektrycznymi osiąga moc do 551 KM.
Maksymalny zasięg na jednym ładowaniu to 570 kilometrów, a ładowanie od 20 do 80 procent zajmuje piętnaście minut. W rezultacie pięć minut ładowania dzięki mocnej ładowarce pokładowej o mocy 300 kW generuje zasięg 100 kilometrów.

Jeśli chodzi o ceny to Xpeng G9 jest dostępny w Niemczech od 57 600 euro (249 300 zł). Wersja pośrednia kosztuje 61 600 euro, a najwyższa 69 600 euro.

Jeśli chodzi o gwarancję to Xpeng oferuje 7 lat spokoju (lub 160 000 km). Nie jest tajemnicą, że klienci mogą chcieć wcześniej zmienić samochód, bo juz wiadomo, że do oferty dołączy G9 Coupé. Zadebiutuje w Niemczech w siepniu 2025 roku.

Nie jest tajemnicą, że chińscy producenci samochodów elektrycznych, przygotowali bardzo ciekawe opcje, które wstrząsną fundamentami branży w Europie. Jedną z najciekawszych jest bez wątpienia Xpeng Motors, który przybywa na kolejny rynek niedługo po debiucie w Norwegii.

SUV Xpeng G9
Wnętrze Xpeng G9

Przeczytaj również