Ten nowy samochód jest niedrogi i zaprojektowany w jednym celu. Dacia może się już pakować?

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, jak długo Dacia może być królem sprzedaży, to odpowiedź w zasadzie nie jest skomplikowana- dopóki będzie atrakcyjna cenowo. Jest jednak jedno „ale” – mocny konkurent w 2024 r. Oprócz tego, że jest nowy, to jest atrakcyjny i niedrogi. Dodatkowo producent obiecuje, że śmiało może konkurować z hitem, jakim jest Sandero.

2020-mg-zs-facelift-A DACIA
Podaj dalej

Nie tylko Dacia wie, że przyjdzie jej się spakować i opuścić podium

Budżetowa Dacia, z której do niedawna drwiły wielkie koncerny wyrosła na mocną markę. Idealną dla kierowców o niezbyt grubych portfelach, a także tych, którzy nie lubią dużo wydawać na samochody. Dacia Sandero zdominowała wiele rynków w Europie, a w wielu krajach jest królem tanich samochodów. Czytaj także: Nie tylko Dacia ma taki problem. Tę nadchodzącą inwazję widzą największe europejskie koncerny.

Niestety to nie będzie trwało wiecznie. Tuż za rogiem czai się zupełnie nowy model, który dla hitu Dacii będzie mocnym rywalem. Wiadomo, że rzuci jej wyzwanie już w 2024 r. Wiadomo, że jeśli chodzi o giganta Saic Motors to stać go na to, by oferować więcej niż tylko przystępną cenę. Widziały to wszystkie wielkie europejskie koncerny podczas wystawy w Monachium.

MG3 nowej generacji na więcej niż jeden atut

Saic Motors jest gotowe na prawdziwą rewolucję na kontynencie europejskim. To budzi zdenerwowanie tylko u producenta Dacii. Nowe MG3 oferowane w 2024 r. jest zupełnie inne niż to z obecnej generacji. Producent ma zamiar uczynić go jednym z najlepiej sprzedających się tanich samochodów w Europie.

Na zdjęciach autorstwa Daniela Balogh tutaj, widać lekką klapę z agresywną linią nadwozia, bardziej agresywnym pas przedni i tylne światła przypominające te od crossovera MG ZS. Zaglądając przez przednią szybę, zobaczymy aktywny moduł bezpieczeństwa, w którym prawdopodobnie znajdują się kamery i czujniki. Niestety sama deska rozdzielcza prototypu jest na zdjęciach całkowicie zasłonięta.

Przystępna cena tego modelu niewątpliwie ma znaczenie, ale to nie jedyny atut tego modelu. MG ma bowiem wielką niespodziankę dla kierowców w Europie. MG3 wyposaży standardowo w system łagodnej mikrohybrydyzacji. W rezultacie kierowcy kupią sobie tani samochód z pożądaną normą ekologiczną.

Nie zdziwimy się, jeśli nowe MG3 pójdzie w ślady innych modeli marki chińskiego giganta. MG ZS już jest hitem w wielu krajach na miarę Dacii Sandero. Dokładna data premiery nowego MG3 w Europie jest jeszcze tajemnicą.

Przeczytaj również