Ten nielubiany przycisk w samochodzie, pozwala kierowcom zaoszczędzić 9% paliwa. Ciesz się, jeśli go posiadasz

Ten nielubiany przycisk w samochodzie, pozwala kierowcom zaoszczędzić 9% paliwa. Ciesz się, jeśli go posiadasz

oszczędzanie paliwa

Podaj dalej

Jest wiele trików, które pozwalają kierowcom zaoszczędzić na tankowaniu paliwa. Niedawno omawialiśmy, jak przydatny w tej kwestii jest przycisk recyrkulacji powietrza. Dzisiejsza wskazówka dotyczy innego przycisku- równie przydatnego, gdy mowa o oszczędnościach w samochodzie.

Przycisk z tą literką  to mniejsze zużycie paliwa i ochrona środowiska

Wiele funkcji w samochodzie uruchamianych przyciskiem może mieć wiele korzystnych zastosowań, a przy okazji pozwoli zaoszczędzić nieco paliwa. Jeden z wielu hackow samochodowych można zobaczyć na przykład na kanale użytkownika TikTok’a –Megan’s Bubble.

Dotyczy on przycisku w samochodzie, z którego zastosowania wielu kierowców nie lubi korzystać. Ma oznaczenie z literką A i zawinięta nad nią strzałką. Każdy samochód, który go posiada, ma jednocześnie wbudowany system start-stop. Jak jego działanie wpływa na oszczędność paliwa?

System start-stop zapobiega pracy silnika na biegu jałowym, gdyż wyłącza silnik w czasie postoju samochodu. Kierowcy nieposiadający tego systemu, w oczekiwaniu na kontynuację jazdy stoją z uruchomionym silnikiem, marnując pieniądze wydane na paliwo i szkodzą środowisku.
Tymczasem wystarczy z niego korzystać, by natychmiast zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 9 procent.

@megansbubble Car tips and tricks part 2 @megansbubble #cartipsandtricks #lifehacks #tiktoktaughtme #thingstoknowbefore30 #momsclub #carhacks #cartipsandtricks #themoreyouknow #learnedontiktok ♬ original sound – Megan’s Bubble 💚🫧 Life hacks

Działanie przycisku może być różne w zależności od samochodu

Wielu kierowców krytykuje zasadność częstego korzystania z systemu start stop, tłumacząc to oszczędnościami w zużyciu akumulatora. Wśród wielu komentarzy pod wideo znalazły się takie, których twórcy sądzą, że takie rozwiązanie szybciej go zużyje.

Eksperci są jednak zgodni, że takie twierdzenia nie do końca są zgodne z prawdą. Dlatego, że wiele samochodów z systemem stop-start, które znajdują się w nowszych samochodach, ma wytrzymałe nowoczesne akumulatory o dużej pojemności. Bywa i tak, że do ponownego uruchomienia silnika samochód używa oddzielnego akumulatora.

To sprytne rozwiązanie dzięki pracy komputera samochodu sprawdza poziom naładowania akumulatora przed próbą jego wyłączenia. Jeśli uzna, że ​​jest niewystarczająco naładowany, aby ponownie uruchomić silnik, pozostanie on włączony.

Posiadasz system start stop w samochodzie? Sprawdź jak akumulator powinieneś posiadać

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News