Ten model jest samo dobry jak znana Kia Sportage. Jest minimalnie droższy, a świetnie się sprzedaje

Ten model jest samo dobry jak znana Kia Sportage. Jest minimalnie droższy, a świetnie się sprzedaje

kia niro wnetrze jog

Podaj dalej

Kia jest chętnie wybieraną marką, która posiada bardzo szeroką i interesującą gamę modeli. Te w nadwoziu SUV odgrywają ważną rolę. Najbardziej rozpoznawalna Kia Sportage nie jest już jednak bestsellerem. Ma następcę, który jest pod tym względem numerem jeden w lipcu.

Chętnych na zakup nie brakuje

Kierowcy w lipcu zmienili gusta, jeśli chodzić o zakupy u Koreańczyków. Kia Sportage oddała podium modelom Niro i Stonic, które pobiły ją w sprzedaży. W samej Hiszpanii sprzedano ponad 1200 egzemplarzy, a od początku roku już 5211. Dla porównania w lipcu model Kia Sportage sprzedano w ilości 1160 egzemplarzy.

Dużą zaletą nie jest tu cena, bo obecnie Sportage w wersji M kosztuje 117 900 zł, a Kia Niro 122 900 zł. W Hiszpanii tańszym w zakupie modelem jest właśnie Niro.

W Polsce koreańska marka zajęła trzecie miejsce na podium i poprawiła swój wynik o ok.8%, co zmniejsza jej dystans do popularnej Skody.

Kia Niro przód
Kia

Czym uwodzi klientów Kia Niro?

Kia Niro mierzy 4,42 m i oferuje bagażnik o pojemności 451 litrów. Samochód wyposażono w benzynowy silnik HEV o mocy 141 KM, który potrzebuje jedynie 4 litrów paliwa na 100 km. Dostępna jest również wersja PHEV, która kosztuje około 147 900 zł, nie licząc ewentualnych rabatów.

Przechodząc do kwestii wyposażenia, Niro ma niezwykłą listę systemów wspomagających prowadzenie, elementów bezpieczeństwa i narzędzi łączności. Wadą może być jedynie brak opcji napędu na wszystkie koła. Za to 6-biego automatyczna skrzynia biegów, działa lepiej niż CVT.

Możliwości wyposażenia są ogromne, a są wśród niech: reflektory LED, tempomat, asystent utrzymania pasa ruchu, tylne czujniki parkowania, wykończona skórą podgrzewana kierownica, automatyczna klimatyzacja 2-strefowa, czujnik ciśnienia w ogumieniu i wiele innych opcji. Model dodatkowo oferowany jest w trzech rodzajach napędu: klasycznym hybrydowym, hybrydowym połączonym z elektrycznym oraz elektrycznym. Dlatego jest w stanie sprostać dzisiejszym oczekiwaniom klientów.

Ten sportowy samochód ma moc 366 KM i świetną cenę. To dowód, że można mieć tanio prawdziwy klejnot w garażu

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News