Ten Mercedes jest całkiem wyczesany. Za dwa dni zrzuci ciuszki

Ten Mercedes jest całkiem wyczesany. Za dwa dni zrzuci ciuszki

Mercedes EQA

Podaj dalej

Mercedes potwierdził oficjalną datę premiery elektrycznego crossovera EQA 2022. Po drogach publicznych, jeździ już ostatni prototyp z minimalnym kamuflażem.

Najnowszego napędzanego prądem Mercedesa, zobaczymy podczas oficjalnej premiery już 20 stycznia . Wydarzenie dostępne online, będzie można śledzić  na żywo od godziny 11:00.

Mercedes-EQA
Foto: Carscoops

Mercedes EQA, będzie najtańszym modelem elektrycznym

Mercedes EQA nikogo nie zszokuje swoją konstrukcją. Dzieli to samo nadwozie ze swoim silnikowym bratem GLA. Różnice z zewnątrz ograniczają się do nowych przednich i tylnych pasów czołowych i nowych zoptymalizowanych aerodynamicznie kół. Ponadto jak na elektryka przystało, nie posiada końcówek wydechu.

Ten mały elektryczny crossover będzie napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 188 KM . Niemiecki producent ma również zamiar,  wprowadzić do oferty mocniejszy wariant o mocy 268 KM i napędem na wszystkie koła. Według dostępnych informacji, podstawowy model EQA powinien oferować zasięg około 402 km.

Mercedes
Foto: Carsoops

Zaraz po EQA zadebiutuje elektryczny SUV- Mercedes EQB

W kuluarach czeka już na premierę elektryczny model EQB, ma mieć takie samo nadwozie jak GLB. Oba crossovery EV mają wiele wspólnych cech konstrukcyjnych, ale oczywiście EQB jest mniej elegancki. Nie wiadomo na ten moment jaką mocą prądu będzie władał.

Koncepcja obejmowała dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 268 KM (200 kilowatów).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News