Ten luksusowy model jest na każdą kieszeń. Wersja o mocy 430 KM w takiej cenie będzie sprzedażowym hitem

Wszyscy, którzy śledzą wejście na rynek najciekawszych modeli z katalogu znanej brytyjskiej marki wiedzą, że ma nie jeden model, ale kilka, które są ciekawą opcją. To nie tylko ze względu na ceny zbliżone do tych znanych z Dacii. Ważnym kryterium jest także jakość i wyposażenie oferowane w standardzie. Teraz zwłaszcza jeden model jest celem poszukiwaczy dobrego, taniego, a nawet mocnego samochodu.

Model MG4 ev kierowca
Podaj dalej

Brytyjska marka ma już świetny model, a w zanadrzu silnego konkurenta- już nie tylko dla Dacii

Ze względu na nowe trendy w motoryzacji coraz częściej poszukiwane są modele w dobrej cenie, które pozwolą nie martwić się wprowadzanymi ograniczeniami. Wiadomo już bowiem, że za pojazdy spalinowe trzeba będzie dopłacać ze względu na generowane przez nie emisje. Ponadto posiadacze takich samochodów mogą się spodziewać, że nie wszędzie takim samochodem. Na takie sytuacje nie trzeba będzie długo czekać.

Zakup pojazdu zwykle wiąże się z tym, że kierowca korzysta z niego przez lata, nie tylko ze względu na ceny zakupu. Dlatego wielu już dziś poszukuje takiego, który w przyszłości okaże się tani w użytkowaniu i pozwoli nie martwić się nowo wprowadzanym prawem.

Ważnym kryterium oprócz ceny zakupu jest także jakość i wyposażenie. Nawet Ci bardziej wybredni znajdą ciekawą opcję na taki zakup. Nie tylko ze względu na rządowe dotacje. Takie modele ma już stara brytyjska marka MG. W tej chwili katalog jej modeli zawiera najciekawsze propozycje, nawet dla wybrednych kierowców w Europie.

Podbijają nim Europę -ma bezkonkurencyjny stosunek ceny do jakości

W katalogu MG, starej brytyjskiej marki będącej obecnie w rękach azjatyckiego giganta Saic Motors jest jeden z najciekawszych modeli na teraz i na przyszłość dla kierowców- MG4. To właśnie tym modelem producent podbija Europę.

MG4 stał się bowiem jednym z głównych celów poszukiwaczy elektrycznego kompaktu. W przeciwieństwie do niektórych pewnie ciekawszych opcji na rynku ma bezkonkurencyjny stosunek ceny do jakości.

To dlatego, że najprostsza wersja tego modelu, jeśli wziąć pod uwagę oferowane promocje marki na taki zakup oraz rządowe dotacje zaczyna się od wydatku 22 000 euro. To okazja, biorąc pod uwagę ceny modeli spalinowych oferowanych dziś w Europie.

Plusem takiego zakupu jest także fakt, że nawet najbardziej podstawowa wersja MG 4 ma już 170-konny silnik i akumulator, pozwalający na przejechanie do 350 km. To oznacza, że jest to bardzo ciekawa propozycja w tym przedziale cenowym.

Bardziej sportowa wersja MG4 jest skazana na sukces nie tylko w Hiszpanii. Tam producent zaoferuje taką ze względu na sprzedażowy sukces swojego modelu. Ci, którzy szukają niedrogiego elektryka ze sportowym zacięciem, mogą liczyć na wersję XPOWER. Marka właśnie przeprowadza testy takiego MG4 w Hiszpanii- zanim będzie do kupienia.

MG4 XPOWER to model, który sprawdzi się także jako zabawka na tor

W tej wersji model od MG ma dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 430 KM. Na razie nie ujawniono szczegółów odnośnie autonomii i ceny. Mówi się, że model z napędem na cztery koła rozpędzi się do setki w 3,8 sekundy.

Elektroniczny system blokady mechanizmu różnicowego XDS, a także tryb „Track” oznacza, że będzie to świetna opcja także dla tych, którzy lubią zabawy na torze. W standardzie znajdzie się także komplet systemów MG Pilot. W nim znajdzie się m.in. adaptacyjny tempomat i asystenci: pasa ruchu i ostrzegania o zmęczeniu.

Wiadomo, że producent słynie ze swojej polityki cenowej. Zawsze ustala koszty na takim poziomie, że jego modele są coraz ciekawszą opcją. Nawet dla tych, którzy gustowali w ofercie marek premium, czy Volkswagena.

MG4 w wersji XPOWER będzie naprawdę silną konkurencją już nie tylko dla Dacii, czy niemieckiego giganta. Hiszpanie przypuszczają, że odpowiednik chińskiego MG Mulan Triumph może u nich kosztować około 45 000 euro. To bez rabatów i rządowych dotacji. To oznacza, że zaoferuje więcej mocy za mniejsze pieniądze, bijąc tym samym nowe Volvo EX30 o mocy 428 KM.

Czytaj także: Wielki rywal Dacii obniża ceny. Ten wynik także nie pocieszy rumuńskiego producenta

Przeczytaj również