Te pikowane drzwi, to nie projekt Chanel. Polscy kierowcy ciężarówek też powinni to mieć

Te pikowane drzwi, to nie projekt Chanel. Polscy kierowcy ciężarówek też powinni to mieć

Podaj dalej

Kierowcy w swoich ciężarówkach, towarzyszą nam w każdej naszej samochodowej podróży. Ich naturalnym  środowiskiem  jest autostrada.  O ile w dzień kolosy są dobrze widoczne, o tyle nocą często dochodzi do wypadków.

Amerykański kierowca, jadąc autostradą pomimo tego, że przyzwyczajony do widoku tamtejszych ciężarówek, zauważył coś ciekawego na jednej z nich. Mianowicie pikowane drzwi.

Naczepa od Chanel? Bynajmniej

Polscy kierowcy nie mogą co prawda liczyć na takie urozmaicenie widoku na autostradach, ale pomysł jest genialny i do tego bardzo mądry. Drzwi w strukturze rombu, to bynajmniej nie pomysł na afiszowanie się miłością do Chanel.  O ile w torebkach tej firmy romby pełnią funkcję ozdobną, to bynajmniej w ciężarówkach nie o to biega.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Jak dowiedział się Jalopnik, firma Utility Trailer wyprodukowała drzwi ze stali nierdzewnej z symbolem rombu, z bardzo ważnego powodu. Pikowane drzwi ze stali zatrzymują światło odbijające się bezpośrednio na tyle. Romby załamują je i odbijają. Dzięki temu naczepa jest dobrze widoczna.

wszyscy kierowcy ciężarówek powinni to mieć w naczepach
Utility Trader, pikowane drzwi naczepy, foto Jalopnik

Dlaczego wszyscy kierowcy ciężarówek tego nie mają?

Ten pomysł ma sens, w związku z tym, czy wszystkie naczepy nie powinny tego mieć ? Jak się okazuje przeszkodą może być cena. Producent uważa, że to główny powód, dla którego nie wszystkie ciężarówki w USA mają pikowany wzór na tylnych drzwiach naczep. Jak nie wiadomo o co chodzi, to zwykle chodzi o pieniądze.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Według rzecznika Utility Trailer, ta gustowna i użyteczna opcja może kosztować od 800 do 1000 USD w przypadku samochodów dostawczych. Nie jest jednak powszechna, bo firmy zamawiają zwykle wysokiej jakości wykończenia z aluminium, chromowane końcówki przyczep i pikowane drzwi ze stali nierdzewnej. Cały pakiet kosztuje  od 3000 do 4000 USD.

Utility Traider

To świetnie działa na kobiety i bezpieczeństwo na drodze

Zdjęcia zrobione przez dziennikarzy, wykonane są w momencie, gdy słońce znajdowało się bezpośrednio z tyłu za nimi, pomimo tego nie ma odblasków.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Poszycie drzwi jest łatwe do czyszczenia i odporne na korozję, a pikowana konstrukcja o wysokim połysku zapewnia wyjątkowy wygląd i ogranicza odblaski. Czy to ma sens? Oczywiście! Wystarczy spojrzeć na zwykłe drzwi  samochodów dostawczych, aby zobaczyć, jaką różnicę robi pikowane wykończenie.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News