Te pikowane drzwi, to nie projekt Chanel. Polscy kierowcy ciężarówek też powinni to mieć

Te pikowane drzwi, to nie projekt Chanel. Polscy kierowcy ciężarówek też powinni to mieć

polscy kierowcy ciezarowek powinni to miec

Podaj dalej

Kierowcy w swoich ciężarówkach, towarzyszą nam w każdej naszej samochodowej podróży. Ich naturalnym  środowiskiem  jest autostrada.  O ile w dzień kolosy są dobrze widoczne, o tyle nocą często dochodzi do wypadków.

Amerykański kierowca, jadąc autostradą pomimo tego, że przyzwyczajony do widoku tamtejszych ciężarówek, zauważył coś ciekawego na jednej z nich. Mianowicie pikowane drzwi.

Naczepa od Chanel? Bynajmniej

Polscy kierowcy nie mogą co prawda liczyć na takie urozmaicenie widoku na autostradach, ale pomysł jest genialny i do tego bardzo mądry. Drzwi w strukturze rombu, to bynajmniej nie pomysł na afiszowanie się miłością do Chanel.  O ile w torebkach tej firmy romby pełnią funkcję ozdobną, to bynajmniej w ciężarówkach nie o to biega.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Jak dowiedział się Jalopnik, firma Utility Trailer wyprodukowała drzwi ze stali nierdzewnej z symbolem rombu, z bardzo ważnego powodu. Pikowane drzwi ze stali zatrzymują światło odbijające się bezpośrednio na tyle. Romby załamują je i odbijają. Dzięki temu naczepa jest dobrze widoczna.

wszyscy kierowcy ciężarówek powinni to mieć w naczepach
Utility Trader, pikowane drzwi naczepy, foto Jalopnik

Dlaczego wszyscy kierowcy ciężarówek tego nie mają?

Ten pomysł ma sens, w związku z tym, czy wszystkie naczepy nie powinny tego mieć ? Jak się okazuje przeszkodą może być cena. Producent uważa, że to główny powód, dla którego nie wszystkie ciężarówki w USA mają pikowany wzór na tylnych drzwiach naczep. Jak nie wiadomo o co chodzi, to zwykle chodzi o pieniądze.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Według rzecznika Utility Trailer, ta gustowna i użyteczna opcja może kosztować od 800 do 1000 USD w przypadku samochodów dostawczych. Nie jest jednak powszechna, bo firmy zamawiają zwykle wysokiej jakości wykończenia z aluminium, chromowane końcówki przyczep i pikowane drzwi ze stali nierdzewnej. Cały pakiet kosztuje  od 3000 do 4000 USD.

Utility Traider

To świetnie działa na kobiety i bezpieczeństwo na drodze

Zdjęcia zrobione przez dziennikarzy, wykonane są w momencie, gdy słońce znajdowało się bezpośrednio z tyłu za nimi, pomimo tego nie ma odblasków.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Poszycie drzwi jest łatwe do czyszczenia i odporne na korozję, a pikowana konstrukcja o wysokim połysku zapewnia wyjątkowy wygląd i ogranicza odblaski. Czy to ma sens? Oczywiście! Wystarczy spojrzeć na zwykłe drzwi  samochodów dostawczych, aby zobaczyć, jaką różnicę robi pikowane wykończenie.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News