Tani SUV premium do miasta? Kierowcy mają teraz do wyboru dwie świetne opcje

Poszukujący nowego SUV-a, który świetnie się sprawdzi w mieście, dzięki swoim kompaktowym gabarytom i nie chcą niczego od tanich marek, wcale nie muszą bardzo dużo wydawać. W klasie marek premium są do kupienia dwa świetne modele w bardzo przystępnych cenach.

suv premium Lexus LBX
Podaj dalej

Nowy SUV premium jest dostępny już od 130 000 złotych

Wśród dużej oferty pojazdów premium w modnym nadwoziu SUV na uwagę zasługują dwa modele. To nowy Lexus LBX i Audi Q2. Są idealne do miasta, a producenci oferują bardzo ciekawy stosunek jakości do ceny i wyposażenia. Wybór pomiędzy tymi dwoma SUV-ami klasy premium jest trudny, ale pomocna będzie krótka charakterystyka obu modeli.

Jeśli chodzi o design, to zarówno nowy Lexus LBX jak i ulepszone Audi Q2 wyglądają nowocześnie. Wybór jest tu zatem kwestią osobistych gustów klienta.

Model marki premium Toyoty można kupić zarówno z napędem na przednie, jak i wszystkie koła. Jeśli chodzi o wymiary, to długość, wysokość i szerokość Lexusa LBX wynoszą odpowiednio 4190/1560/1825 mm. Rozstaw osi japońskiego modelu wynosi 2580 mm. Jeśli ważny jest dla nas pojemny bagażnik, to warto wiedzieć, że Lexus LBX oferuje 332 litry w wersjach z napędem na przednie koła i 284 litry przestrzeni bagażowej w wersjach z napędem na cztery koła.

Pod tym względem Audi Q2 odpowiednio mierzy 4208 mm długości, 1508 mm wysokości i 1794 mm szerokości. Rozstaw osi niemieckiego SUV-a wynosi 2601 mm. Jego bagażnik oferuje minimalną pojemność 405 litrów i maksymalną 1050 litrów. To oznacza, że pod tym względem wypada lepiej od Lexusa LBX . Q2 podobnie jak jego japońskiego rywala także można zakupić w wersji z napędem na przednie koła i na cztery koła quattro.

SUV Audi Q2
SUV Audi Q2 w lakierze  Arrow gray

Na korzyść Lexusa LBX przemawia samoładująca się opcja mechaniczna HEV

Jeśli chodzi o mechanikę, to niewątpliwą zaletą Lexusa LBX jest fakt, że oprócz nowoczesnego designu, technologii na pokładzie i wyposażenia, może mieć pożądaną etykietę eko.

Gama modelu obejmuje bowiem wariant z samoładującą się hybrydą HEV. Taka technologia napędza pojazd dzięki współpracy silnika benzynowego o poj. 1,5 l i silnika elektrycznego. Taki wariant oferowany jest z mocą 136 KM (185 Nm) i przyspiesza do setki w 9,3 sekundy zadowalając się zużyciem paliwa na poziomie 4,5 l.

Niemiecki miejski SUV premium jest do wyboru z trzy i czterocylindrowym silnikiem benzynowym do wyboru odpowiednio o mocy. Pierwszy o pojemności 1 litra generuje moc 116 KM. Mocniejszy zestaw otrzymany z silnikiem 1,5 l., który generuje moc 150 KM lub z silnikiem o poj. 2,0 l (190 KM). Ten ostatni współpracuje z automatyczną skrzynią biegów i występuje z napędem quattro. To oznacza, że jeśli nas interesuje większa moc i wrażenia z jazdy, to pod tym względem Audi Q2 wypada lepiej ze swoją ofertą. Najmocniejsza wersja zużywa średnio 7,8 litrów paliwa na 100 km. Oszczędni zatem wybiorą pomiędzy wersjami 30, a 35 TFSI.

Jeśli porozmawiamy o cenie, to za Lexusa LBX należy zapłacić w wersji dostępowej 146 900 zł. Teraz w tej cenie japońska marka oferuje także pakiet Comfort i dodatkowe wyposażenie. To dobra cena za dobrze wyposażony samochód z napędem hybrydowym. Najbogatsza wersja Lexusa LBX z napędem na cztery koła to wydatek 179 900 zł, uwzględniając promocję.

Audi wyceniło wersję dostępową SUV-a Q2 Base na 130 100 zł. W standardzie otrzymujemy m.in. Virtualny cockpit, bluetooth, Audi Music Interface, czujniki parkowania, system Pre sense z czujnikiem odległości. Najbogatsza wersja Audi Q2 S line z napędem na cztery koła quattro kosztuje 141 900 zł.

SUV Lexus LBX
Lexus LBX

Podsumowanie: jakiego SUV-a premium lepiej wybrać?

Trzeba wiedzieć, że zarówno Lexus LBX, jak i Audi Q2 to SUV-y, które oferują nie tylko metkę premium, ale takie same wrażenia z jazdy. Ponadto obydwa są dostępne w konkurencyjnych cenach.

Podczas gdy Lexus wyróżnia się modną technologią hybrydową, to Audi może się pochwalić szerszą ofertą, jeśli chodzi o opcje mechaniczne. Klienci, którzy na pierwszym miejscu  stawiają wydajność i technologię HEV, wybiorą japoński model. Pozostali skorzystają na przestrzeni bagażowej, większej mocy silnika i wrażeń z jazdy, jakie oferuje Audi Q2.

Audi Q2
wnętrze Audi Q2
suv premium Lexus LBX
Lexus LBX wnętrze

Przeczytaj również