Mało znany SUV szturmem zdobywa polski rynek. Tańszy i prestiżowy jest bestsellerem

Nie jest tajemnicą, że klienci szukający samochodu w modnym nadwoziu SUV i premium najczęściej idą do salonów BMW, Audi lub Mercedesa. To dlatego, że od lat zwykło się o nich mówić jak o królach segmentu premium. Nieoczekiwanie jednak wszystkich pokonał japoński SUV, który nie ma się czego wstydzić względem niemieckich konkurentów.

SUV Lexus NX+MY24
Podaj dalej

Niezrównana jakość i cena Lexusa NX przyprawia o ból głowy niemieckich rywali

Wydaje się, że Lexus NX to bardziej nieznana niż znana alternatywa premium, ale fakt jest taki, że ma czego pozazdrościć najpopularniejszym markom. Pomimo tego już od dawna przedstawialiśmy go, jako groźną alternatywę dla niemieckich marek premium. Teraz bezpośrednio rzucił wyzwanie Audi, BMW i Mercedesowi swoją bezkonkurencyjną ofertą i w czerwcu nieoczekiwanie stanął na pierwszym miejscu podium najchętniej kupowanych samochodów premium w Polsce.

Faktem jest, że zasłużył sobie na sukces niezrównaną jakością, technologiami i wartością, która przyjemnie zaskoczyła klientów marki. Lexus NX ma niewątpliwie silną pozycję na rynku i wielu zobaczyło w nim wartościową alternatywę dla sławnych BMW, Audi i Mercedesa. Podobnie dzieje się na rynku w Europie, gdzie NX przyprawia o ból głowy swoich konkurentów, bo na nowo zdefiniował oczekiwania klientów w tym segmencie.

Lexus-NX450h-PHEV-16-scaled-1
Lexus-NX450h-PHEV foto. Lexus UK

Lexus NX to SUV klasy premium, który ma wszystko, co powinien oferować

W segmencie SUV-ów premium Lexus NX dzięki wytrzymałej konstrukcji, wyposażeniu i atrakcyjnemu nadwoziu wygrywa w jakościowym wyścigu na numer jeden segmentu premium. Nie jest tajemnicą, że niezwykłą cechą Lexusa NX jest kwestia ekonomiczna.

Jego rywale wymagają wydania blisko 250 000 zł podczas gdy NX przełamuje ten schemat. Oferuje swoją niezawodność i prestiż już od 229 000 zł. Nie bez znaczenia jest właśnie ta różnica, która sprawia, że NX jest atrakcyjny nie tylko pod względem jakości i wyposażenia, ale także pod względem stosunku jakości do ceny. W rezultacie nieoczekiwanie jest godnym rywalem dla D-SUV-ów niemieckiego trójzębu.

Imponujące rozmiary wynoszące 4660 mm długości, 1660 mm wysokości i 1865 mm szerokości oraz rozstaw osi wynoszący 2690 mm to też wielki atut. Zapewnia dużą przestrzeń we wnętrzu i bagażnik o minimalnej pojemności 549 litrów. W razie potrzeby jest możliwość zwiększenia przestrzeni bagażowej do 1440 litrów. Tym samym Lexus NX demonstruje swoją wszechstronność w przypadku każdego rodzaju ładunku.

SUV Lexus-NX 450h-PHEV-
Lexus-NX 450h-PHEV

SUV, który nie uznaje kompromisów

Promocyjną wersja NX (rok modelowy 2024), nosząca nazwę 350h, wyposażono w silnik benzynowy 2,5, wspomagany silnikiem elektrycznym. Generuje łączną moc 242 KM, oferuje napęd na przednie koła i współpracuje z automatyczną skrzynią biegów. Lexus w tej wersji przyspiesza do setki w 8,7 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 200 km/h. Co ważne, pomimo swoich osiągów i gabrytów średnie zużycie paliwa wynosi zaledwie 5,7 litra na 100 km.

Wyposażenie Lexusa NX jest również na najwyższym poziomie więc pod tym względem także nie zostaje w tyle. Już podstawowa wersja obejmuje funkcje premium, takie jak:
– felgi aluminiowe o średnicy 18’cali ,
– ekran dotykowy o przekątnej 35,6 cm (14) zapewniający rozrywkę i informacje, nawigację online ,
– elektryczną klapę tylną ,
– funkcję Smart Entry ułatwiającą dostęp,
– czujniki parkowania i system Lexus Safety System+. 3 (LSS+3) ,
– kompletny zestaw zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.

Klienci doceniając cechy Lexusa NX wzięli pod uwagę ten model nie tylko dlatego, że pozycjonuje go jako bardziej ekonomiczną opcję. Wygrywa z konkurentami także dlatego, że nie muszą z niczego rezygnować wydajac mniej na prestiżowego SUV-a. Marka nie uzanje bowiem kompromisów i pod względem jakości , osiągów i technologii jest bezkonkurencyjna. To między innymi dlatego w czerwcu zdobył pierwszą pozycję w top 10 modeli premium w Polsce. Ponadto znalazł się w czołówce tego segmentu w Europie.

Przeczytaj również