Taki nowy SUV z tą ceną zdmuchnie konkurencję z rynku. Wielkością zbliżony do Dustera od Dacii nie rujnuje portfeli kierowców

Ten SUV znanej i popularnej marki ma szansę zyskać na sprzedaży w Europie. Nie jest to co prawda wynik nawet zbliżony do Dustera od Dacii, ale tak naprawdę tam, gdzie rośnie w siłę tylko Dacia i Seat od początku roku go wyprzedzają. Teraz jest jednym z najtańszych w swojej kategorii, więc ci, którzy nadal marzą, by to właśnie SUV stanął w ich garażach, mają świetną opcję dla Dacii.

peugeot 2008 suv nowy
Podaj dalej

Lider sprzedaży z 2023 r to SUV dostępny już za mniej niż 102 000 zł

SUV o jakim mowa to model oferowany przez Francuzów. Nazywa się Peugeot 2008 i jest liderem sprzedaży w lipcu na rynku. W Hiszpanii w tym segmencie wyprzedza go tylko Duster i Arona. Na taki model  zdecydowało się tam  blisko 2000 kierowców. Dzięki temu kompaktowy SUV zajmuje tam trzecią mocną pozycję od początku roku.

Teraz ma nową świetną cenę, co w duecie ze wcale nie ubogim wyposażeniem stanowi o tym, że staje się atrakcyjną propozycją dla wielu kierowców. Taki samochód o 4300 mm długości i z przepastnym bagażnikiem o pojemności nawet 1467 litrów można tam kupić za mniej niż 102 000 zł. To prawdziwa miła niespodzianka, która nie rujnuje kieszeni kierowców. To dzięki promocjom na zakup tego modelu. Jak to wygląda w Polsce?

Peugeot 2008 z silnikiem benzynowym 1.2 PureTech o mocy 100 KM (205 Nm) kosztuje teraz 106 864 zł z VAT. To dzięki rabatowi na kwotę 19 036 zł. Ponadto  taki zakup można rozłożyć na raty w leasingu lub kupić na abonament za 1467 zł miesięcznie. Leasing konsumencki to wydatek rzędu 1289 zł. To w wersji Active i przy wpłacie 22 000 zł. Taki samochód oferuje wcale niezłe wyposażenie standardowe. Co się w nim znajduje?

SUV Peugeot 2008
sklep peugeot

Nie dość, że elegancki to zużywa tylko 5,4 l paliwa na 100 km

Ten kompaktowy SUV, wielkością zbliżony do Dacii Duster, ale znacznie bardziej elegancki i nienudny w designie, to świetna propozycja. Między innym dlatego, że  pozwala kierowcom na oszczędności. W tej wersji samochód oferuje m.in:

– klimatyzację jednostrefową automatyczną,
– czujniki parkowania tylne
– ekran dotykowy 10″ SD, radio DAB, Bluetooth, bezprzewodowy Mirror Screen
– reflektory przednie ECO LED + Pakiet widoczność : czujnik zmierzchu i deszczu
– lusterka boczne podgrzewane, składane i regulowane elektrycznie
– Pakiet Safety.

SUV w tej wersji i z silnikiem benzynowym rozpędza się do setki w czasie 10,9 sekundy, przy maksymalnej prędkości 183 km/h. Taki wybór pozwala oszczędzać podwójnie. To na zakupie i w wydatkach na paliwo. Nie jest tajemnicą, że producent obiecuje zużycie benzyny na poziomie 5,4 l na 100 km. Bak pozwala zatankować 44 litry paliwa. NIE PRZEGAP: Ponad 50 000 zł kary za emisje wynajętego samochodu. Wszyscy kierowcy powinni o tym wiedzieć, bo taką mogą dostać

Przeczytaj również