Tak wygląda samochód wyprzedany w kilka sekund. Jest mocny, inteligentny i ma doskonałe osiągi

Czy w dobie elektrycznej transformacji mocny samochód benzynowy do jazdy w terenie może świetnie się  sprzedawać? Biorąc pod uwagę, że Tank 330 zadebiutował cztery dni temu i doczekał się ponad 35000 zamówień, odpowiedź jest jasna.

Nowy chiński samochód terenowy Tank 330
Podaj dalej

Umięśniony Tank 330 jest napędzany 3-litrowym silnikiem benzynowym

Od premiery terenowego pojazdu Tank 330 w Chinach minęły dziś 4 dni. W 72 godziny od premiery lista osób, które złożyły zamówienie, przekroczyła 3500. Pojazd napędzany 3-litrowym silnikiem V6 z podwójnym turbodoładowaniem kosztuje 330 000 juanów, czyli niecałe 182 000 zł.

Terenowy Tank 330 powstał na bazie limitowanej edycji Tank 300. Obecna edycja jest także limitowana do ilości 1000 egzemplarzy. Sądząc po ilości zamówień producent należący do Great Wall Motor może liczyć, że sprzeda kolejną partię pojazdu w ekspresowym tempie. Czym tak urzekł klientów?

Nie jest tajemnicą, że kluczem do sukcesu nie jest jedynie jego umięśniony mocny wygląd. Tank 330 jest mocny nie tylko z wyglądu, z kwadratową i mocną przednią ścianą oraz zupełnie nową maską silnika.

Jego wypukłe linie mięśniowe dają pełne poczucie mocy silnika. Wyposażono go w podwójnie turbodoładowany silnik benzynowy 3.0T V6 o maksymalnej mocy 260 kW i szacowanym maksymalnym momencie obrotowym 500 Nm. Układ przeniesienia napędu współpracuje z dziewięciobiegową automatyczną skrzynią biegów. Zużycie paliwa w cyklu WLTC kształtuje się na poziomie 11,9 l/100 km, bo Tank 330 wyposażony jest dodatkowo w silnik 48 V.

Ponadto Tank 330 wyposażono w inteligentny układ napędu na cztery koła z funkcją mechanicznej blokady MLOCK. Można nim jeździć, wykorzystując napęd na dwa koła, inteligentny napęd na cztery koła (AWD), szybki napęd na cztery koła (4H) i wolny napęd na cztery koła. Przełączanie pomiędzy czterema trybami wolnego napędu na cztery koła (4L), może zwiększyć moment obrotowy 2,64 razy. Masa holownicza pojazdu wynosi 2500 kg.

Nowy chiński samochód terenowy Tank 330
Nowy chiński samochód terenowy Tank 330 foto: Automohomecar

Inteligentny samochód terenowy limitowany do 1000 sztuk już wyprzedano

Z zewnątrz Tank 330 z zaokrąglonym prostokątnym grillem ozdobionym od wewnątrz okrągłymi reflektorami i przelotowymi paskami świetlnymi, wygląda trochę na projekt w stylu retro. Wewnątrz jednak widzimy odważną kolorystykę bordowo-czarną, centralny ekran kontrolny i pełny panel przyrządów LCD o przekątnej 12,3 cala.

Jak na nowoczesny pojazd przystało, Tank 330 wyposażono w funkcję bezprzewodowego ładowania 50 W. Jest inteligentny na tyle, by sterowano nim za pomocą głosu, aktualizowało bezprzewodowo, czy też zdalne sterowano za pomocą aplikacji mobilnej. Do tego oferuje się funkcję tj. asystenta utrzymania pasa ruchu, ostrzegania przed kolizją przednią i tylną, automatyczne hamowanie awaryjne.

O komfort podróżowania kierowcy i pasażera z przodu zadbają fotele z funkcją wentylacji i ogrzewania. Fotel kierowcy dodatkowo posiada funkcję masażu. Jeśli chodzi o tylne siedzenia, to producent umożliwił pasażerom także regulację kąta oparcia.

Terenowy Tank 330 wyposażono fabrycznie w metalowe osłony boczne, górne i dolnych wahaczy. Boki nadwozia wyposażono w szerokie nadkola i duże koła z oponami 265/70 R18. Ustawiony jako pojazd terenowy, Tank 330 ma kąt natarcia 36° i kąt zejścia 33°. Minimalny prześwit wynosi 242 mm a głębokość brodzenia 750 mm.

Z tyłu, kwadratowe nadwozie zaopatrzono w zewnętrzne koło zapasowe, na dachu zaś  nie zabrakło relingów. Tylną klapę z pionową klamką otwiera się poziomo. To podkreśla jego terenowy charakter. O tym, że to udany projekt świadczy ogromna ilość zainteresowanych zakupem. Pierwszą partię ograniczoną do 1000 egzemplarzy wyprzedano w kilka sekund . Po upływie  niecałych 72 godzin od premiery  złożono ponad 3500 zamówień.

Źródło: Autohomecars, WRC Media

Copyright © WRC Media. Redakcja zastrzega wykorzystywanie niniejszej treści w zewnętrznych publikacjach,  bez podania źródła (link do artykułu). Takie działanie będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich i praw do własności intelektualnej.

autohomecar__Tank 330 wnętrze
Tank 330 wnętrze pojazdu fot. autohomecar__
Nowy chiński samochód terenowy Tank 330
Nowy chiński samochód terenowy Tank 330

Przeczytaj również