Tak wygląda nowy koszmar SUV-a Dacii. Będzie tańszą i tak samo dobrą opcją do miasta

W gamie niedrogich modeli idealnych do miasta, jakie można znaleźć w europejskich salonach, pojawi się kolejna propozycja. To co prawda nie SUV, ale będzie rywalizował z elektrycznym modelem Dacii. Chiński gigant Dongfeng chce nim zdobyć klientów na Starym Kontynencie.

tani Dongfeng Motor Box EV alternatywą na SUV-a Dacii
Podaj dalej

Nadchodzący Dongfeng Box to zła wiadomość dla taniego SUV-a Dacii

Chiński gigant Dogfeng ma nową propozycję na tani samochód elektryczny do miasta. Ci, którzy nie potrzebują kompaktowego SUV-a na miarę Dacii Spring, będą mogli sobie wybrać coś z jego oferty. Na przykład nowego Dongfeng Box.

To samochód elektryczny, którym chiński producent chce podbić rynek niedrogich modeli w segmencie B. Wydaje się, że ma wszystko, by to zrobić i właśnie ogłosił, że wchodzi na hiszpański rynek ze swoim Dongfeng Box. Model znany także jako Nammi 01 i Nano 01 oprócz atrakcyjnej ceny ma także ciekawe wyposażenie i modny design.

Jeśli chodzi o wymiary to długość/szerokość/wysokość tego niedrogiego samochodu wynoszą odpowiednio 4030/1810/1570 mm. Przy rozstawie osi 2660 mm pojemność bagażnika wynosi 326 litrów i można ją zwiększyć do 945 litrów. Co oferuje Dongfeng BOX, jeśli chodzi o wyposażenie i osiągi?

Wyjątkowa promocja dla kierowców. Odbierz bon o wartości 120 zł na paliwo

Dongfeng Box EV widok wnętrza
Dongfeng Box EV widok wnętrza

Ma wszystko, by stać się bestsellerem w swoim segmencie

Gigant Dongfeng zarzuca sieć na klientów w Hiszpanii, którzy poszukują niedrogich modeli na rynku pojazdów elektrycznych. Nowy Dongfeng Box będzie pod względem wyposażenia i technologii świetną opcją. Chiński producent wie, jak ważna jest relacja ceny i jakości, dlatego kładzie szczególny nacisk na standardowe wyposażenie nowego Boxa.

Miejski elektryk już w podstawie oferuje 14 systemów wspomagających jazdę ADAS. Wnętrze wyposażył w 10,25-calowy ekran dotykowy i cyfrowy zestaw wskaźników. Ten pierwszy to kluczowy element obsługi systemu multimedialnego. Jest on kompatybilny z Android Auto i Apple CarPlay. Tuż obok panelu klimatyzacji znajduje się wysuwana szuflada. Uwagę przyciąga również ciekawa wielofunkcyjna kierownica.

Jeśli chodzi o napęd to sercem Boxa jest akumulator o pojemności 42,3 kWh, który zasila energią silnik o mocy 70 kW (95 KM) i maksymalnym momencie obrotowym 160 Nm. Interfejs ładowania znajduje się na prawym przednim błotniku.

Zasięg Dongfeng Box sięga 340 kilometrów, a prędkość maksymalną ograniczono do 140 km/h. W Chinach model obsługuje szybkie ładowanie 400 V. Według zadeklarowanych informacji producenta pozwala to osiągnąć zasięg 200 km już po 8 minutach ładowania. Czy taką samą możliwość osiągnie Dongfeng Box oferowany przez dealerów w Hiszpanii, na razie nie wiadomo. Znana jest już jednak cena, która wynosi 21 990 euro. Zamówienia będzie można składać już w najbliższym czasie, a dostawy zaplanowano na październik 2025 roku.

Warto wiedzieć, że w Polsce samochody marki należącej do chińskiego Dongfeng Motor Corporation importuje Grupa PTH. Jednak na razie zamierza stopniowo poszerzać ofertę o wszystkie modele z portfolio Forthing, w tym SUV-y.

tani Dongfeng Motor Box EV alternatywą na SUV-a Dacii
Dongfeng Box EV widok z boku
Dongfeng Box w grupie tanich modeli tj SUV Dacii
Dongfeng Box widok z przodu

Przeczytaj również