Tak wygląda nowy chinśki SUV Baojun Yueye Plus. Oficjalny debiut już w kwietniu

Chiński producent samochodów elektrycznych Baojun pokazał już oficjalnie nowego SUV-a. Stylistyką już zachwycił Chińczyków do tego stopnia, że nie mogą się doczekać momentu otwarcia zamówień. Nic dziwnego samochód wygląda świetnie a producent postarał się nawet o przyjazne dla środowiska materiały.

autohomecar__Bayoun yeyey plus design
Podaj dalej

Baojun Yueye Plus to pięciodrzwiowy SUV

28 marca pojawiły się oficjalne zdjęcie wnętrza małego SUV-a Baojuna – Yueye Plus. Samochód zbudowano na nowej platformie i ma być dostępny w 5 kolorach nadwozia + 2 kolorach wnętrza (spokojna czerń i elegancka biel). Premiera modelu na chińskim rynku odbędzie się w kwietniu.

Baojun Yue Ye znajdujący się obecnie w sprzedaży to model trzydrzwiowy, natomiast nowy Baojun Yue Ye Plus to model 5-drzwiowy zaprojektowany z myślą o rodzinach i wyjazdach w teren. Tak naprawdę jednak spełni on oczekiwania i różnego potrzeby większego grona użytkowników.

We wnętrzu samochodu zastosowano trójramienną wielofunkcyjną kierownicę, połączoną z popularnym niezależnym dużym wyświetlaczem LCD i centralnym ekranem sterującym. Panel klimatyzacji z prostokątnymi wylotami powietrza wygląda bardzo gustownie. Producent tworząc wnętrze zadbał o to by było przyjazdne dla środowiska. Wykorzystał niskoeemisyjny i bezwonny materiał 3D Mesh.

Skórą pokryto obszary, z którymi najczęściej się stykamy tj. deska rozdzielcza, podłokietnik z przodu, podłokietniki w czterech drzwiach i siedzenia. Dzięki temu wnętrz wygląda naprawdę elegancko, tworząc harmonię z taką samą linią nadwozia.

Przednie i tylne siedzenia samochodu wykonano z super miękkiej i grubej pianki z pamięcią kształtu. Już w standardzie wyposażono je w niezależne zagłówki. Kierowca bez dopłaty ma do dyspozycji 6-stopniową elektryczną regulację fotela, a pasażer ma 4-kierunkową ręczną regulację.

Jeśli chodzi o przestrzeń, to Baojun Yueye Plus oferuje jej optymalnie dużo nad głowami i pod nogami w całym samochodzie. Przestrzeń nad głowami z przodu i z tyłu jest największa w swojej klasie i wynosi odpowiednio 1043 mm i 1061 mm, a rozstaw nóg z przodu sięga 913 mm. Funkcjonalność SUV’a zwiększa także 28 inteligentnych schowków. Pojemność bagażnika wynosi 385 l. Jednak składając każde tylne siedzenie, maksymalna objętość bagażnika wzrośnie do 1715 l.

Nowy SUV Baojun Yueye Plus
Nowy SUV Baojun Yueye Plus foto: Autohomecar

Taki elegancki elektryczny pojazd byłby mile widziany w Europie

Nie jest tajemnicą, że język projektowania „Square Box+” nadający SUV-owi kwadratowy kształt ma wielu fanów. Także w Europie. Nowy SUV Bayoun Yueye Plus najbardziej podoba się przyszłym nabywcom w czarnym kolorze nadwozia. Świetnie się komponuje z czarną, zamkniętą przednią osłoną chłodnicy z czteropunktowymi światłami do jazdy dziennej LED.

Jednocześnie terenowy kształt przedniego zderzaka w połączeniu z podwyższonymi żebrami pokrywy komory silnika dodatkowo nadają mu ostrego charakteru. Nadwozie w kształtcie kwadratowej skrzyni dodatkowo uatrakcyjnia ten samochód elektryczny do codziennego użytku.

Nowy SUV otrzyma 5 nowych kolorów: Cloud Grey, Sea of ​​​​Clouds White, Sky Blue, Aurora Green i Space Black. Dodatkowo na dachu zamontowano bagażnik, a koła wymieniono na nowe, szare, podwójne, pięcioramienne. Nie da się uniknąć wrażenia, że producent czerpał inspirację z Land Rovera Defendera. Zwłaszcza że zachowuje klasyczną konstrukcję tylnej klapy otwieranej na bok.

Elektryczny SUV, który zadebiutuje w Chinach w kwietniu, napędzany jest pojedynczym silnikiem montowanym z tyłu, o maksymalnej mocy 102 KM. Samochód osiąga prędkość maksymalną 150 km/h i zasięgu przelotowym w trybie wyłącznie elektrycznym CLTC wynoszący do 401 km.

Długość, szerokość i wysokość nowego samochodu wynoszą odpowiednio 3996*1760*1726 mm. Promień skrętu wynosi zaledwie 5,35 m, a rozstaw osi wynosi 2560 mm. Prześwit pod pojazdem przy pełnym obciążeniu sięga 150 mm. Ceny samochodu jeszcze nie ujawniono. Taka informacja pojawi się w kwietniu. Czytaj także: Dacia tym SUV-em udowadnia, że nie ma konkurencji. Klienci mogą go sobie odebrać z salonu już w czerwcu

źródło: Autohome

Copyright © WRC Media. Redakcja zastrzega wykorzystywanie niniejszej treści w zewnętrznych publikacjach, bez podania źródła (link do artykułu). Takie działanie będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich i praw do własności intelektualnej.

Nowy SUV Baojun Yueye Plus foto: autohomecar
Nowy SUV Baojun Yueye Plus foto: autohomecar
autohomecar__Bayoun yeyey plus design
autohomecar__Bayoun yeyey plus design

Przeczytaj również