Szok paliwowy na Wielkanoc. Kierowcy zapłacą więcej za paliwo

Szok paliwowy na Wielkanoc. Kierowcy zapłacą więcej za paliwo

paliwo-stacje paliw

Podaj dalej

Zbliżające się Święta Wielkanocne są okazją do rodzinnych spotkań i dalszych wyjazdów. To wtedy prawdopodobnie wzrosną ceny za paliwo na stacjach. Obecna w miarę stabilna sytuacja może wkrótce ulec zmianie.

Opłaty za paliwo wzrosną na Wielkanoc

Według informacji na e-petrol.pl paliwo nie drożeje na stacjach i ceny są w miarę stabilne. Kierowcy płacą średnio za diesla ok. 7,29 zł/l, a za benzynę 6,52, ale to wkrótce może się zmienić.

Ceny paliw prawie zawsze rosły w Wielkanoc w ciągu ostatnich 11 lat. Powód jest zawsze ten sam- duża liczba podróżujących i dodatkowo wolne dni od pracy. Podczas Wielkiego Tygodnia ceny oleju napędowego i PB95 wzrosły o co najmniej 5 groszy. Tylko w 2020 roku było inaczej, za sprawą COVID-19. Ceny paliwa były wówczas wyjątkowo niskie.

paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com

Kiedy najlepiej zatankować?

Kierowcy muszą uważnie śledzić ceny w Wielkim Tygodniu, czyli na tydzień przed weekendem wielkanocnym. Jeśli cena spadnie między poniedziałkiem a środą, wówczas zdecydowanie warto zatankować.

Od Wielkiego Czwartku paliwo może znowu zacząć drożeć, a zaczną spadać dopiero od Niedzieli Wielkanocnej.
Mieszkańcy miejscowości graniczących z Niemcami, mogą się spodziewać niemieckich rejestracji na stacjach benzynowych. Kierowcy z Niemiec korzystają z niższych cen paliwa w Polsce i chętniej podróżują do naszego kraju, by zaoszczędzić na wydatkach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News