Smart zaprezentował w Chinach nowego Smarta Elf #1 i dwie nowe wersje Elfa #3

Jak informowaliśmy wczoraj, zapowiedziana na 14 kwietnia premiera trzech modeli od Smarta doczekała się realizacji. Na chińskim rynku oficjalnie już zadebiutowały: nowy smart Elf #1 i nowe wersje nowego smarta Elfa #3.

nowe modele Smart w Chinach
Podaj dalej

Nowe auta legendarnej marki Smart, mają nowy, luksusowy i elegancki wygląd

Zaprezentowane 14 kwietnia modele Smart na chiński rynek to nowy smart Elf #1 i nowe wersje nowego Smarta Elfa #3.

Nowy Smart Elf #1 za którego wygląd odpowiada Mercedes-Benz Design, jest pozycjonowany jako w pełni elektryczny mały SUV. W nowej odsłonie nie doczekał się radykalnych zmian w wyglądzie. W nowym aucie zastosowano większe wloty powietrza, a te z boku mają bardziej dynamiczne kształty. Przednia część reflektora ma trójkątny kształt i oba łączy pośrodku pasek świateł LED, co wizualnie zwiększa szerokość przodu samochodu.

Bok nowego samochodu przyjmuje obecnie bardzo popularną w Chinach dwukolorową konstrukcję nadwozia. Gustownym dodatkiem są bezramowe drzwi i ukryte klamki. Warto wspomnieć, że nowy samochód wyposażono w logotypy Mercedes-Benz w pobliżu słupka B, a LOGO Smarta umieszczono na słupku C. Z tyłu modelu zastosowano ta samą konstrukcję tylnych świateł typu przelotowego. Układ wewnętrznych pasków świetlnych jest podobny do układu reflektorów.

Smart Elf #3 kontynuuje filozofię projektowania Smarta Elfa #1. Trapezowa konstrukcja przedniej osłony chłodnicy przyjmuje kształt fastbacka, który bardziej przypomina SUV-a w wersji coupe. Ponadto nowy samochód ma eleganckie okrągłe logo na przednim błotniku. Ukryte klamki drzwi i aerodynamiczne kształty felg zaprojektowano tak, aby zapewnić harmonijną stylistykę całego pojazdu i zmniejszyć opór powietrza. Z tyłu samochodu zastosowano tylne światła typu przelotowego, aby uzyskać wizualny efekt większej szerokości. Nowy Elf #3 trafi na rynek w 3 konfiguracjach, w przedziale cenowym od 164 900 juanów do 219 900 juanów

Smart Elf #1
Smart Elf #1

Co znajdziemy w konfiguracjach modeli i za ile?

Nowy Smart Elf #3 wprowadzony na rynek chiński w 3 konfiguracjach będzie kosztował od 164 900 juanów do 219 900 juanów. Smart Elf #1 także do kupienia w 3 konfiguracjach to wydatek od 154 900 do 199 900 juanów (87 800-113 300 zł). Jeśli chodzi o koła, Smart Elf #3 będzie dostępny z felgami w rozmiarze 19 i 20 cali. Jeśli chodzi o wielkość nadwozia, długość, szerokość i wysokość nowego samochodu, to wynoszą odpowiednio 4400/1844/1556 mm. Rozstaw osi wynosi 2785 mm.

Nowy Smart Elf #1, jeśli chodzi o wielkość nadwozia, to długość, szerokość i wysokość nowego samochodu wynoszą odpowiednio 4270/1822/1636 mm. Rozstaw osi wynosi 2750 mm. We wnętrzu Smarta #1 zastosowano duży, pływający ekran centralnego sterowania oraz długi, pełny wyświetlacz LCD. Pod względem inteligentnej konfiguracji nowy samochód wyposażono m.in. w inteligentny system wspomagania jazdy Smart Pilot Assist, cyfrowy inteligentny system operacyjny „Inspiration Planet”. Jeśli chodzi o moc to model Smart Standard Edition, otrzyma o pojemności 49 kWh o maksymalnej mocy 200 kW( 343 Nm). Zasięg w tej wersji wyniesie 400 km. Smart Range Edition i Smart Deluxe Edition wyposażono w akumulator o pojemności 66 kWh o maksymalnej mocy 200 kilowatów ( 343 Nm). Zasięg dla tych wersji wyniesie 535 km (CLTC).

Wnętrze nowego Smarta Elf #3 podkreśla rodzinny charakter samochodu. Centralny ekran kontrolny ma przekątną 12,8 cala, a wnętrze wyposażono w zintegrowane fotele coupe. Nowy samochód w standardzie wyposażono w adaptacyjny tempomat, asystenta utrzymania pasa ruchu, system ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu, system monitorowania martwego pola itp. Jeśli chodzi o moc, wersja standardowa i wersja Xingdong long range otrzymają silnik o maksymalnej mocy 200 kW( 343 Nm). Wersja z napędem na cztery koła otrzyma podwójne silniki o maksymalnej mocy 315 kW. Jeśli chodzi o zasięg baterii, to w zależności od konfiguracji wyniesie on odpowiednio 415 km, 520 km i 555 km (CLTC).

Smart Elf #3
Smart Elf #3

Opcjonalne wyposażenie do modeli Smart tylko dziś z wieloma korzyściami

Smart wprowadził ograniczoną czasowo ofertę szeregu korzyści dla klientów, którzy zamówią nowy samochód od 14 kwietnia do 31 maja. Będą się cieszyć korzyściami w zakresie wyposażenia opcjonalnego.

Na przykład prawem do bezpłatnego specjalnego koloru, prawami do wymiany, prawami do odkupu, prezentami i innymi super korzyściami. Dodatkowo mogą liczyć na różne korzystne opcje finansowania. Takie jak „0 zaliczki” i „ograniczone czasowo niskie oprocentowanie” z najniższą stopą roczną wynoszącą 1,99%.

Copyright © WRC Media. Redakcja zastrzega wykorzystywanie niniejszej treści w zewnętrznych publikacjach, bez podania źródła (link do artykułu). Takie działanie będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich i praw do własności intelektualnej.

Smart Elf #1 wnętrze
Smart Elf #1 widok wnętrza pojazdu

Przeczytaj również