Skoda Superb 2024 to będzie hit! Polacy ją pokochają, za diesla z normą Euro 7

Skoda Superb 2024 to będzie hit! Polacy ją pokochają, za diesla z normą Euro 7

Skoda Superb exclusive images-2

Podaj dalej

Skoda Superb nowej generacji doczeka się poważnego remontu wewnątrz i na zewnątrz. Na zdjęciach zobaczysz zaś, jak świetnie może wyglądać. To będzie kolejny hit? Wgląda na to, że Skoda Superb nowej generacji zapowiada się elegancko. W sam raz na reprezentacyjne firmowe i rodzinne auto.

Skoda Spuperb z nową linią nadwozia i wnętrzem już w 2024 roku

Ostatnie szpiegowskie zdjęcia nowej Skody Superb ujawniły świeże podejście producenta do stylizacji nadwozia, a dziś wiemy, że wnętrze całkowicie przeprojektowano. Zdjęcia krążące w sieci ujawniają, jak może wyglądać .

Skoda tym samym robi ogromne postępy, co widać również w najnowszej Octavii i całkowicie nowej elektrycznej Skodzie Enyaq iV. Czeska marka bynajmniej nie zapomniała o swoim flagowym sedanie i kombi Superb, który w tym roku świętuje swoje 20. urodziny.

Skoda Superb będzie w dalszym ciągu korzystać z platformy MQB Volkswagena, ale jak widać na zdjęciach, będzie nieznaczne dłuższy. Rozstaw osi, będzie jeszcze bardziej odróżniać go od Skody Octavii czwartej generacji. Oczekuje się,  że model wykorzysta  dodatkową długość, oferując nieco dłuższy tylny zwis i linię dachu przypominającą niemal coupé.

Profil boczny zostanie podkreślony silnymi pojedynczymi liniami, które biegną wzdłuż boków, które niedawno naszkicował projektant nadwozia Skody, Petr Matusinec, Jak widac samochód otrzyma podto jeden z najszerszych grillów w historii Skody.

skoda superb
AutoExpress

Ostatnio generacja silników diesla trafi pod maskę Skody

Skoda Superb Mk4 pojawi się w 2024 roku. Model będzie napędzać ostatni generacja silników Diesla Grupy VW oraz 2,0-litrowy silnik benzynowy, które spełnią normę emisji spalin Euro 7. Wyrśubowane normy będą obowiązywac od 2025 roku.

Oprócz tradycyjnych silników spalinowych Skoda Superc będzie dostępna z nowym hybrydowym układem napędowym typu plug-in. Dyrektor generalny Skody, Thomas Schäfer, ujawnił niedawno Auto Express, że Skoda nie ma planów dotyczących wersji PHEV Kodiaqa. Planuje jednak rozwój Skody Octavia i Superb, które obejmą warianty hybrydowe napędu w obu modelach.

Prawdziwa rewoluja jednak ma zawitać do wnętrza nowej Skody Superb. Jak twierdzi Schäfer wraz z Superbem pojawią się bardzo fundamentalne zmiany.

Wnętrze samochodu to ogromny krok naprzód”, powiedział „Będzie przenosić nasz nowy język użytkownika, który rozciąga się na to, czego dotykasz i co czujesz. Superb dostanie go jako pierwszy, a następnie Kodiaq.

W nowej generacji Skody Superb może pojawić się 13-calowy ekran znany juz z modelu Enyaq oraz wiele funkcji, jak np. interakcja użytkownika z elementami sterującymi.

Zobaczymy niektóre elementy z Enyaq iV, ale uważamy, że musimy zrobić więcej tradycyjnych elementów sterujących, nie tylko bawiąc się największym wyświetlaczem w branży, ale posiadać również elementy, które mają sens dla naszej marki. Jeśli istnieje jedna marka, która powinna być funkcjonalna, przejrzysta i łatwa w użyciu, to właśnie my. – powiedział dla Auto Express, Dyrektor generalny Skody

Skoda Superb 2024
foto AutoExpress

 

foto: Automedia via AutoExpress

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News