Skoda Slavia sedan jest jak nowy Rapid. Wybrani kupią ten model jeszcze w tym roku

Skoda Slavia sedan jest jak nowy Rapid. Wybrani kupią ten model jeszcze w tym roku

skoda slavia

Podaj dalej

Dzięki zdjęciom szpiegowskim od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że Skoda planuje wypuścić na rynek zupełnie nowego sedana o nazwie Slavia. Dziś już wiemy, że zadebiutuje w tym roku. Producent oficjalnie to potwierdził.

Skoda Slavia zadebiutuje zimą. Niestety nie w Polsce

Skoda ujawniła swojego najnowszego sedana. Model Slavia pojawi się zimą i jest drugim modelem skierowanym wyłącznie na rynek indyjski, zaraz po crossoverze Kushaq. To część planu, któy zakłada wprowadzenie na tamtejszy rynek dwóch nowych modeli Volkswagena.

Wszystkie modele łączy platforma MQB -A0-IN, specjalnie dostosowana do potrzeb osób mieszkających w kraju azjatyckim. Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących układów napędowych.

Mówi się, że Skoda Slavia dostanie te same 1- i 1,5-litrowe silniki benzynowe co Kushaq. Samochód prawdopodobnie otrzyma napęd na przód współpracujący zarówno z manualnymi, jak i automatycznymi skrzyniami biegów.

skoda slavia
YouTube, The fat biker

Skąd się wzięła nazwa modelu?

Nazwa Slavia nawiązuje do początków firmy. W 1896 roku, rok po jej założeniu, Laurin i Klement zaczęli produkować rowery. Sprzedawali je pod marką Slavia.

Bogata w tradycję nazwa Slavia po raz kolejny wyznaczy początek nowej ery dla marki Skoda, tym razem na rynku indyjskim. Slawia zapewni nienaganną jakość wykonania, niezawodność i wrażenia z jazdy. Nie możemy się doczekać znacznego wzrostu naszych wolumenów w Indiach, a Slavia odegra kluczową rolę w realizacji tego celu- powiedział lokalny dyrektor producenta samochodów, Zac Hollis.

Nowa Slavia zastąpi Skodę Rapid, która w rzeczywistości różni się od tych sprzedawanych w Chinach i Rosji.  Slavia jest częścią projektu India 2.0, który realizuje koncern Volkswagena. Dlatego nie zobaczymy jej w Polsce. Zajmie miejsce poniżej Octavii i Superba.

Dokładna data debiutu nie została jeszcze ujawniona, ale wiemy że nastąpi to tej zimy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News