Shelby 427 Cobra CSX1010 Paula Walkera jest na sprzedaż

Shelby 427 Cobra CSX1010 Paula Walkera jest na sprzedaż

Podaj dalej

Shelby 427 Cobra CSX1010 z 1965 roku, z kolekcji Paula Walkera idzie pod młotek. Gwiazda serii Fast and Furious, słynęła z wielkiej miłości do samochodów i posiadała kolekcję wyjątkowych pojazdów.

Egzemplarz z kolekcji Paula Walkera to edycja FAM. Skrót oznacza „Ferrari’s @ss is Mine” i odnosi się do wyścigowej rywalizacji Carrolla Shelby’ego i Forda z Ferrari.

Shelby Cobra
foto Mecum.com

Wystawiony na aukcję egzemplarz, to wyjątkowa edycja Shelby

Samochód wykończono w charakterystycznej dla Ferrari kolorystyce Rosso Corsa z brązowym skórzanym wnętrzem.
Samochód osobiście oddał do użytku Carroll Shelby. Edycja FAM posiada specjalne plakietki i wskaźniki FAM, a egzemplarz należący do kolekcji Paula Walkera, jest jednym z 2 powstałych w ramach tej edycji.

Shelby Cobra
Foto Mecum.com

Jeśli chodzi o osiągi, Shelby dysponuje mocą 550 KM. Posiada 5-biegową manualną skrzynię biegów Tremec TKO600, niezależne zawieszenie 4 kół, układ kierowniczy z zębatką, chłodnicę oleju i aluminiową chłodnicę z dwoma wentylatorami, aluminiową obudowę mechanizmu różnicowego Shelby i hamulce Wilwood z zaciskami Shelby.

Cobra w obłędnym kolorze Rosso Corsa, ma ręcznie walcowane aluminiowe nadwozie zbudowane przez AC Cars. Ponadto ma pałąk ze stali nierdzewnej, niestandardową wykładzinę Selby, oryginalną kierownicę i 15-calowe koła z napędem sworzniowym w stylu Halibrand.

foto Mecum.com

Prawdziwy kawałek historii motoryzacji

Samochód powinien bez problemu znaleźć nabywcę. Zamówił ją Carroll Shelby, pokochał Paul Walker i jest kultowym rzadkim egzemplarzem.
Shelby 427 Cobra Paula Walkera, jest  wystawiona na aukcję przez Mecum Glendale. Licytacja odbędzie się w dniach 19 -20 marca 2021.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News