Rywal Dacii właśnie to pokazał. Ludzie będą w szoku, gdy to zobaczą na ulicach w przyszłym roku

Nie jest tajemnicą, że największy rywal Dacii w Europie, ma brytyjski rodowód i należy do samochodowego giganta, który chce zdominować stary kontynent. Jest duże prawdopodobieństwo, że może mu się to udać znacznie szybciej, niż zakładano. To dlatego, że już robi furorę swoimi modelami w kilku krajach. Teraz ujawnił całkowicie nowy model, który robi ogromne wrażenie.

rywal dacii pokazał cyberstera
Podaj dalej

MG pokazało swojego Cyberstera – oszałamiający projekt to mało powiedziane

Po latach oczekiwanie dobiegło końca, rywali Dacii zaprezentował oficjalnie swojego Cyberstera, który ma szansę zdominować kategorię małych sportowych samochodów. Będzie on jak inne modele MG dostępną powszechnie propozycją z najbardziej pożądanym napędem elektrycznym. Ten egzotyczny model można by uznać za następcę MG TF, z tą różnicą, że sporo się różnią.

Ujawniono już sporo szczegółów technicznych na temat Cyberstera i pokazano go w pełnej krasie na Auto Show w Szanghaju.  MG podało wiele szczegółów na temat technicznych cech Cyberstera, wraz z pełnym ujawnieniem jego projektu.

Podobnie jak prototyp z 2021 r. wygląda niesamowicie. Drzwi otwiera się do góry, a agresywną linię nadwozia z przodu i tyłu podkreślają 20-calowe obręcze kół ze stopów lekkich.

Dach , który chowa się dzięki sterowaniu elektrycznemu, wykonano z tkaniny i to jedyny z „ziemskich” elementów w wyglądzie, zwłaszcza, że tylna część samochodu wygląda jak żywcem wyjęta z gry komputerowej. MG Cyberster dla podkreślenia sportowego charakteru ma dwumiejscową kabinę, w której dominuje czerwień i duża ilość skóry. Deskę rozdzielczą zaprojektowano tak, by była nachylona w stronę kierowcy.

Rywal Dacii będzie go sprzedawał w Europie już od lata 2024 roku

Całkowicie elektryczny roadster byłego brytyjskiego producenta samochodów, który przeszedł w ręce chińskiego SAIC, ma zamiar zaprezentować się na ulicach już latem przyszłego roku.

Będzie go można kupić z 314-konnym silnikiem elektrycznym i napędem na tylne koła. Przewidziano także wersję z dwoma silnikami elektrycznymi. Mocy wówczas przybędzie do 544 KM.

Elektryzująca propozycja zbudowana przez SAIC jest większa od Mazdy MX-5. MG Cyberster jest długi na 4535 mm, szeroki na 1913 mm i wysoki na 1329 mm. Rozstaw osi elektryka wynosi 2690 mm, a jego masa dochodzi do 1850 kg.

Szczegółów na temat akumulatora i zasięgu egzotycznego samochodu od chińskiego rywala Dacii jeszcze nie podano. Niewykluczone, że pojawią się w najbliższych dniach trwającego Auto Show w Chinach.

NIE PRZEGAP

Z tym SUV’em Dacia już ma spory problem. Teraz każą za niego płacić mniej niż 66 000 zł

Przeczytaj również