Rywal Cupra León wjeżdża na rynek. Luksusowy i wyrafinowany praktycznie na każdą kieszeń

Nie jest tajemnicą, że odnowione modele Cupra Leon i Cupra Formentor ze swoją szczyptą ekskluzywności i sportowym charakterem przekonują do siebie wielu klientów. Francuski producent w związku z tym zdecydował się na mocny kontratak.

RYWAL CUPRA LEON DS4
Podaj dalej

Cupra Leon ma mocnego rywala, nowego DS4

Chociaż Cupra Leon nie może się poszczycić genami premium na miarę Audi w ramach modeli Grupy Volkswagen, to jest znacznie powyżej średniej. Ze swoją szczyptą ekskluzywności i odrobiną sportowego charakteru stanowi fantastyczne połączenie cech, które wyróżniają modele tej marki. Klienci je bardzo cenią i wykorzystują oferty promocyjne w jej salonach. Teraz gdy flagowe modele: SUV Formentor i hatchbak Leon doczekały się ulepszeń, francuski rywal Leona kontratakuje.

DS4 jest teraz lepszym modelem pod każdym względem. Marka poza sportowym charakterem także stawia w swojej koncepcji na ekskluzywność i luksus w swoich modelach. Wprowadzany na rynek w czerwcu DS4 będzie bardziej atrakcyjny. To między innymi dlatego, że w wyposażeniu lekki system mikrohybrydyzacji, który pozwala mu pochwalić się poszukiwaną etykietą ECO.

DS4_HYBRID

Nowy DS4 to ponadprzeciętny kompakt

Francuski producent, który zdecydował się na kontratak, wprowadzając na rynek nową wersję swojego DS4, wyposaży go m.in. w silnik benzynowy o mocy 130 KM współpracujący z automatyczną skrzynią biegów. To w zupełności wystarczy, aby łatwo poruszać się tym modelem, jeśli możemy wydać co najmniej 156 500 zł. Benzynowy DS4 jest do wyboru w czterech wersjach wyposażenia. Najtańsza to Bastille.

W ofercie silników nowego DS4 jest także 130-konny diesel, który współpracuje z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. Na jego zakup trzeba będzie wydać co najmniej 163 800 zł. Zużycie paliwa w tej konfiguracji pozostaje na poziomie 5,2-5,6 l/100 km. W obu przypadkach wyposażenie standardowe jest dobre i zawiera wszystko, czego kierowca potrzebuje.

dalszy ciąg publikacji pod grafiką

DS4_HYBRID rywal Cupra Leon
DS4_HYBRID

Otwarcie cenników DS4 w czerwcu pozwoli także na zakup wersji z poszukiwanym napędem hybrydowym. Na taką konfigurację o mocy 132 KM i zasięgiem elektrycznym max 62 km trzeba będzie wydać 203 500 zł. Oczywiście nie jest to cena skierowana do ogółu społeczeństwa. To model dla tych, którzy szukają kompaktu ponadprzeciętnego, o bardzo eleganckim designie i tej odrobinie luksusu, na który wielu jest skłonnych poczynić nieco wydatków. Tańszą opcją (ale czy ciekawszą?) pod tym względem będzie Cupra Leon, która z napędem hybrydowym w wersji VZ najdroższej startuje z poziomu 188 400 zł. NIE PRZEGAPCupra Formentor czy Volvo XC40? Jaki SUV to najlepszy zakup w 2024 roku?

Copyright © WRC Media. Redakcja zastrzega wykorzystywanie niniejszej treści w zewnętrznych publikacjach, bez podania źródła (link do artykułu). Takie działanie będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich i praw do własności intelektualnej.

Przeczytaj również