Ruszają kontrole kierowców w całej Europie! Rekordzista podczas jednej zebrał aż 88 mandatów

Kierowcy muszą się mieć na baczności, bo od lutego policja w całej Europie będzie pilnować egzekwowania prawa. W zeszłym roku mandatów nie brakowało, rekordzista zapłacił 121 tysięcy złotych.

kontrole roadpol wystawianie mandatów
Podaj dalej

Przygotuj się na kontrole, bo kary są spore

Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego ROADPOL rusza z pierwszą z czterech zaplanowanych akcją kontroli kierowców w całej Europie. Zgodnie z kalendarzem opublikowanym w zeszłym roku, pierwsze kontrole zaczną się 7 lutego i potrwają tydzień.

Na pierwszy ogień policji drogowej trafią kierowcy autobusów i ciężarówek w ramach akcji ROADPOL Operation Truck & Bus. Funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny pojazdów, tonaż, wymiary i zabezpieczenie ładunku.

Kierowcy zostaną skontrolowani czy przestrzegają przepisów dotyczących czasu pracy i odpoczynku. Pod lupę trafią też tachografy, a policja sprawdzi je pod kątem manipulacji. Kontroli podlega również ładunek i dokumenty z nim związane.

Zarówno autobusy, jak i ciężarówki będą zatrzymywane i sprawdzane na poboczu przez funkcjonariuszy policji drogowej oraz odpowiednich organów ścigania.
Warto się przygotować, bo kary są spore.

roadpol ilu kierowcow ustrzeze sie mandatow twitter

Złamiesz prawo? Spodziewaj się nawet kilku mandatów

Zeszłoroczna akcja obfitowała w dużą ilość mandatów. Policjantom trafił się prawdziwy rekordzista, który podczas przeprowadzonej kontroli zebrał 88 mandatów. Finalnie kara wyniosła aż 121 000 złotych. Kontrola wykazała, że kierowca prowadził ciężarówkę przez 20 godzin, a spał jedynie 4.

Kontrolę kierowców przeprowadzaną w ramach ogólnoeuropejskiej akcji ROADPOL Operation Truck & Bus, koordynuje Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Sprawdzanie egzekwowania prawa przez kierowców odbywa się na drogach Europy cztery razy w roku. Kolejne akcje “Truck & Bus” zaplanowano na czerwiec (od 13 do 19), lipiec (od 18 do 24) i październik (od 10 do 16).

Przeczytaj również