Rodzinny SUV wkrada się na podium bestsellerów. Imponujący wzrost sprzedaży w Polsce

Nie jest tajemnicą, że jednym z głównych celów, jakie przyświecają Kia, jest nic innego jak zdobyć podium na europejskim rynku i sięgnąć po tytuł jednej z najpotężniejszych marek na świecie. Patrząc na rankingi, to jej flagowy SUV porwał ofertą klientów w Polsce, notując imponujacy wzrost sprzedaży.

SUV Kia Sportage 2024
Podaj dalej

Bardziej rodzinny SUV od Toyoty Yaris Cross robi furorę na rynku

Toyota Yaris Cross nie jest to model w typie SUV-a zaprojektowany specjalnie z myślą o opcji rodzinnej. Między innymi z takiego zastosowania wykluczają go gabaryty i niezbyt duża ładowność.  Udało mu się jednak obronić podium i zdobyć tytuł najlepiej sprzedającego się samochodu w Polsce. Jednak jak się okazuje, imponujacy wynik notuje także Kia Sportage, która jest modelem dla tych, którzy poszukują miejskiego auta, ale o większej przestrzeni i ładowności. Tutaj koreański SUV wygrywa w walce o atrakcyjność  z nadwoziem  Yarisa Cross.

Japoński SUV, który  po raz kolejny w tym roku zakończył miesiąc na sprzedażowym podium, odnotował spory wzrost chętnych na zakup miejskiego SUV-a ( +29,74%). Jednak ten sam wskaźnik w przypadku Kia Sportage robi dużo większe wrażenie. Drugie miejsce zawdzięcza bowiem 3 670 sprzedanych egzemplarzy i wzrostem o 40,72%, wśród klientów indywidualnych.

Nie jest tajemnicą, że duże znaczenie ma tutaj oferta producenta i jego niezawodność. Za nową Toyotę Yaris Cross trzeba zapłacić 104 300 zł. Tyle kosztuje najbardziej podstawowa wersja popularnego modelu. Dla porównania Kia Sportage w najbardziej podstawowej wersji z silnikiem o mocy 150 KM jest dostępna za 124 900 zł. Prawdą jest, że w tej cenie nie ma ona zbyt wielu rywali, którzy cieszą sie zaufaniem i dysponują nawet technologią hybrydową w ofercie.

SUV Kia Sportage_Anniversary
Kia Sportage_Anniversary

Kia Sportage to teraz bardzo mądry wybór

SUV Kia jest modelem bardziej rodzinnym  i ma znacznie większą ładowność. Jeśli chodzi o przestrzeń bagażową wynoszącą 541 litrów, to wygrywa nawet z chętnie kupowaną Cuprą Formentor.

W ofercie Kia stawia na wiele opcji mechanicznych o różnej mocy i osiągach, co jest wielkim plusem wobec często ograniczonej oferty rywali. Już w wersji podstawowej SUV jest bardzo dobrze wyposażony. Na liście korzyści znajdziemy także pakiet Anniversary tańszy o 5000 zł.

Szereg ulepszeń, które idą wraz z mechaniką oszczędnego napędu hybrydowego, czynią odnowiony model teraz jeszcze ciekawszą opcją niż dotychczas. Nie będzie więc zaskoczeniem, jeśli atrakcyjny cennik i bogata oferta pozwolą koreańskiemu  SUV-owi iść po podium przez kolejne nadchodzące miesiące. Wiadomo jednak, że nie będzie łatwo ukraść sprzedaż Toyocie, która postarała się teraz o atrakcyjną obniżkę polecanej wersji Style, która jest teraz za 122 000 zł.

Koreańska marka może liczyć na dalszy wzrost zainteresowania swoim SUV-em. W dalszym ciągu bowiem stawia na modele spalinowe, co przekłada się na jej wyniki w Polsce. Nie jest jednak tajemnicą, że tyle samo radości mogą dać klientom modele Kia w 100% elektryczne. NIE PRZEGAP: To kolejny SUV, który będzie bestsellerem. Kia wstawi go do salonów w 2025 roku

źródło: Samar

Przeczytaj również