Renault dzierży teraz zwycięską kartę. Pomoże marce wyeliminować konkurencję oferującą SUV-y

Francuska marka po aktualizacji swojego flagowego SUV-a może pochwalić tym, że posiada w swoim katalogu jeden z najlepiej sprzedających się modeli. W całej Europie ostatnim czasem widać duże zainteresowanie modelem Renault Captur.

Nowy suv renault capture
Podaj dalej

Od czasu wprowadzenia na rynek SUV zebrał miliony rejestracji

Nie jest tajemnicą, że od czasu wprowadzenia do sprzedaży pierwszej generacji tego modelu, ten B-SUV zgromadził miliony rejestracji na całym świecie. Tym samym dla wielu kierowców szukających modelu o doskonałym stosunku ceny do jakości stał się punktem odniesienia. Jest idealny zarówno do poruszania się po mieście, jak i na wypady weekendowe i letnie. Ponadto oferując różne typy napędu może zapokoić różne gusta kierowców.

To między innymi dlatego wielu czekało z niecierpliwością na ten moment, kiedy francuska marka oficjalnie ujawniła nową wersję tego modelu. Tą śródcykliczną aktualizację obecnej generacji Renault Captur tak zaprojektowano, aby pozostało bestsellerem.

Nowy SUV Renault Captur E-Tech Hybrid - Esprit Alpine
Nowy SUV Renault Captur E-Tech Hybrid – Esprit Alpine

Renault Captur dzierży zwycięską kartę z bogatą ofertą i korzyścią finansową

Wystarczy spojrzeć na zdjęcia nowego Captura, aby zdać sobie sprawę, że zmiana w zakresie języka wizualnego jest więcej niż oczywista. SUV-a dostosowano do nowego jężyka projektowania, jaki widzielismy w Renault Clio, typowego dla francuskiej marki.

Kolejnym kluczowym atutem tego modelu jest to, że w dalszym ciągu Franci stawiają na szeroką ofertę pod względem mechanicznym. To ważna kwestia biorąc pod uwagę, że w tej kategorii nie kupimy już pojazdu z silnikiem diesla. Jest jednak inna oszczędna opcja mechaniczna, która jest w stanie zagwarantować etykietę ECO. Renault wprowadzi ją w postaci dwóch wersjach z silnikami bifuel. Na przykład z benzynowymi i LPG, dwiema wersjami z silnikami MHEV i wersją hybrydową HEV. To jest obecnie dla wielu kierowców najciekawszą opcją.

Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby jak dotychczas, francuski SUV z segmentu B nadal się cieszył się statusem jednego z najlepiej sprzedających się modeli francuskiej marki w Europie. W Polsce obecną wersję można zakupić do 30 kwietnia br. z korzyścią finansową sięgającą 6000 zł we wszystkich wersjach wyposażenia.

Najtańsza wersja techno E-Tech full hybrid 145 (benzyna/HEV) z automatyczną skrzynią biegów to wydatek niecałych 121 000 zł. Lista wyposażenia standardowego nie jest uboga. Hybrydowy SUV w cyklu mieszanym spala niecałe 5 litrów paliwa na 100 kilometrów. Przestrzeń ładunkową można zwiększyć do 1275 litrów.

Warto wiedzieć, że w wersji hybrydowej silnik doładowuje akumulator podczas jazdy. Takie rozwiązanie decyduje o wszechstronności modelu, pozwalającej w mieście przez 80% czasu jeździć w trybie elektrycznym. W dzisiejszych czasach, gdy paliwo nie jest tanie jest to kolejny atut modelu w konfiguracji z napędem HEV.

W najnowszym Renault Captur, jaki pojawi się w salonach zasięg dla modelu E-Tech full hybrid 145 wyniesie 1000 km.We francuskim cenniku taka wersja to wydatek 33 800 euro (niecałe 146 000 zł). Polskiej ceny jeszcze nie znamy.

 

Przeczytaj również