Rekordowe temperatury na drogach. Sprawdź czego nie wozić dziś w samochodzie

Rekordowe temperatury na drogach. Sprawdź czego nie wozić dziś w samochodzie

upał w samochodzie freepik

Podaj dalej

Podczas upałów na zewnątrz temperatura w samochodzie może sięgać nawet 47 stopni. Dlatego kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na to co wożą ze sobą w aucie. Przechowywanie w nim niektórych przedmiotów wiąże się z ryzykiem uszkodzenia samochodu, a nawet wypadkiem.

Tego nie powinieneś mieć w samochodzie, gdy na zewnątrz panuje upał

Zdecydowanie zaleca się kierowcom, aby nie trzymali w samochodzie puszek z napojami i kremów do opalania. Mogą one zagrażać bezpieczeństwu pojazdu i pasażerów. W związku z tym, że w niedzielę zagoszczą w Polsce ekstremalne temperatury nigdy nie pozostawiaj ich w samochodzie. Jaki jest tego powód?

Według badań, gdy temperatura na zewnątrz wynosi 22 stopnie, wnętrze auta nagrzeje się do 47 stopni Celsjusza. To może spowodować, że ciepło działające na powierzchnię puszki może spowodować że eksploduje. Do takiej sytuacji dochodzi nawet jeśli puszka znajduje się z dala od promieni słonecznych. Oprócz bałaganu we wnętrzu samochodu, taka eksplozja może wystraszyć kierowcę. Taka sytuacja jest skrajnie niebezpieczna.

W przypadku kremu do opalania w butelce pozostawionej w nagrzanym samochodzie, to może ją spotkać ten sam los, co puszę z napojem. Dodatkowo wysokie temperatury nie pozostają bez wpływu na okres jego trwałości.

Trzeba pamiętać, że każda spowodowana przez jedną z tych sytuacji kolizja, skutkuje mandatem i punktami karnymi dla kierowcy.

upał tego nie powinieneś wozić w samochodzie
Freepik

Jedziesz dziś samochodem? Pamiętaj o nawodnieniu

Podczas upałów niezmiernie ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości wody. Jazda za kierownicą wymaga bowiem refleksu i skupienia. Brak odpowiedniego nawodnienia skutkuje zawrotami głowy i utratą koncentracji. Nie trzeba dużej wyobraźni, by przewidzieć skutki tej sytuacji.

Dobrze jest mieć pod ręką butelkę wody, by móc z niej korzystać. Ponadto może się okazać, że przyda się komuś innemu, kogo uda ci się w trakcie podróży spotkać. Woda jest dziś tak samo niezbędna, jak olej w twoim samochodzie.

Podróż na długich dystansach wymaga, by przed wyjściem z domu wypić dodatkową szklankę wody. Pozostawianie butelek wody w samochodzie wymaga by pozostawały poza zasięgiem promieni słonecznych. Dlaczego? O tym przeczytasz tutaj.

Mandat za ten przedmiot w samochodzie, to nawet 5000 zł. Powody są zaskakujące

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News