Przejeżdżał przez Niemcy z symbolem poparcia dla Putina. Ten gest kosztował go ponad 11 000 zł

Przejeżdżał przez Niemcy z symbolem poparcia dla Putina. Ten gest kosztował go ponad 11 000 zł

zatrzymali kierowce ze znakiem popierającym Putina

Podaj dalej

W wielu krajach Europy trwają akcje mające na celu wsparcie uchodźców z Ukrainy targanej wojną przez agresję wojsk Putina. Unia Europejska wprowadziła właśnie kolejne sankcje w postaci całkowitego embargo na ropę, węgiel, gaz oraz paliwo jądrowe z Rosji. Dlatego widok, jaki zastał policyjny patrol na autostradzie, wprawił ich w osłupienie.

Kierowca umieścił symbol „Z” i obraźliwe hasło

Jak donosi „DerSpiegel”, policja zauważyła austriackiego kierowcę ciężarówki na parkingu przy autostradzie pod bawarskim Illetrissen. Na naczepie ciężarówki nie dość, że widniał symbol “Z” z taśmy klejącej, to na ciężarówce zamieścił napis „Fuck Nato”.

Taki gest oznaczający wsparcie dla wojny Putina na Ukrainie nie spotkał się z aprobatą funkcjonariuszy policji. Kierowcą zatrzymano, a za znak „Z” na naczepie utworzony z taśmy poniesie spore finansowe konsekwencje i stanie przed sądem.

 

Za sympatię do Putina zapłaci 2500 euro

Kierowca ciężarówki, który przejeżdżał przez Niemcy, manifestując swoje poparcie dla działań Putina na Ukrainie, stanie przed sądem.

Za symbol “Z” utworzony z taśmy zapłacił ponad 11 000 zł w ramach kaucji, jaką nałożył na niego prokurator. Kierowca nie jest mieszkańcem Niemiec, więc musiał opłacić kaucję na miejscu. Zanim wyruszył w drogę, musiał też zdjąć taśmę, która tworzyła symbol na naczepie ciężarówki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News