Putin się tego nie spodziewał! Świat wykiwał go jak przedszkolaka. Nowa inwestycja w gaz ważna dla Polski?

Putin się tego nie spodziewał! Świat wykiwał go jak przedszkolaka. Nowa inwestycja w gaz ważna dla Polski?

ropa węgiel gaz

Podaj dalej

Wydaje się, że Władimir Putin miał, bądź też nadal ma przekonanie, że jego gaz ziemny jest czymś, bez czego świat sobie nie poradzi. Każdy kolejny dzień przynosi jednak nowe informacje. Takie, że wkrótce nikt Rosji nie będzie do niczego potrzebował.

Rosyjski gaz ziemny to temat poruszany w ostatnich tygodniach niemal codziennie. Wszyscy zastanawiają się jak zachować bezpieczeństwo energetyczne i ciągłość dostaw gazu, ale jednocześnie zrezygnować z gazu z Rosji. Dla wielu państw to absolutna podstawa w sankcjonowaniu Moskwy. Putin chyba nie spodziewał się tego, że świat aż tak mocno zareaguje.

gaz ziemny rosja putin
fot. pixabay

Zacznijmy może od tego, że bardzo duże wzrosty w eksporcie gazu oraz węgla notuje już Australia. Jeśli chodzi o porównanie rok do roku, to kraj z Oceanii zwiększył już eksport o 33%. Oczywiście należy podkreślić, że jest to wzrost spowodowany wojną trwającą na terenie Ukrainy. Australia to jeden z pierwszych i najbardziej oczywistych kierunków w drodze dywersyfikacji źródeł dostaw.

Benzyna za 11,32 zł i diesel za 11,12 zł za litr! Jeśli chodzi o paliwo, Polska jest wyjątkowym przypadkiem

Ale to nie wszystko. Do gry wkraczają też… Amerykanie. „Interia” przekazuje wieści podawane przez rumuński „News”. Właśnie na wodach Rumunii, na Morzu Czarnym, Amerykanie już wkrótce zaczną wydobywać gaz. Europejczycy mają korzystać z tego gazu już w czerwcu tego roku. Inwestycja ma zapewnić alternatywne źródło gazu ziemnego dla Europy Środkowo-Wschodniej.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Czy gaz z Rumunii popłynie również do Polski? Tego na ten moment nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że popłynie do nas gaz m.in. z Norwegii. Północna Europa to kolejny kierunek umożliwiający dywersyfikację źródeł dostaw. Wszystko to można podsumować krótko – mobilizacja. Mobilizacja, aby jak najszybciej odciąć się od Rosji pod każdym względem. Rosja przegrywa tę wojnę. Nie zbrojnie, z Ukrainą… ale gospodarczo i to z całym światem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News