Produkcyjne Bugatti Bolide oficjalnie zaprezentowane. Cena jest tak kosmiczna, jak osiągi

Na elitarnym spotkaniu sportów motorowych Quail w Carmel w Kalifornii zaprezentowano limitowaną wersję produkcyjną Bugatti Bolide. Tym samym plotki stały się prawdą a kolekcjonerzy Bugatti spełnili swoje marzenia.

bugatti bolide wersja prod
Podaj dalej

Bugatti Bolide trafi do klientów w 2024 roku

Producent  już oficjalnie potwierdził plotki, o których niedawno pisaliśmy. Tym samym Bugatti Bolide trafi do produkcji. Limitowana edycja 40 sztuk, trafi do klientów w 2024 r.

Samochód przeznaczony na tor wyścigowy w wersji produkcyjnej oferuje mniejszą moc niż jego prototyp. Silnik W16 będzie oferował o 250 KM mniej, czyli 1600 KM i 1600 Nm. Wagowo wersja produkcyjna zyskuje dodatkowe 210 kg.

Bolide opisywane jako „najlepsza maszyna do jazdy na torze” posiada homologację FIA, kompatybilność z systemem HANS oraz automatyczną gaśnicę. Oferuje możliwość  ciśnieniowego tankowania, centralną blokadę kół i sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa.

„Bezpieczeństwo klientów jest zawsze naszym najwyższym priorytetem”, mówi prezes Bugatti Stephan Winkelmann. Dlatego postanowiliśmy zaoferować ekskluzywne dni na torze dla tego ekstremalnego pojazdu, aby zagwarantować bezpieczne środowisko przez cały czas i stopniowo przedstawiać klientom zapierające dech w piersiach osiągi Bolide”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez BUGATTI (@bugatti)

Cena egzemplarza przyprawia o zawrót głowy

Cena egzemplarza z edycji superlimitowanej Bugatti to jedyne 18 mln złotych. Aby dać 40 szczęśliwym właścicielom szansę na wykorzystanie pełnego potencjału bolidu, Bugatti planuje w przyszłości zorganizować ekskluzywne dni na torze wyścigowym.

Na to przyjdzie im jednak jeszcze trochę poczekać, ponieważ prace nad modelem jeszcze trochę potrwają.

Bugatti Bolide
foto Bugatti IG

 

Przeczytaj również