Tego nikt się nie spodziewał! Bugatti Bolide wchodzi do produkcji seryjnej. Debiut w Pebble Beach?

Tego nikt się nie spodziewał! Bugatti Bolide wchodzi do produkcji seryjnej. Debiut w Pebble Beach?

bugatti bolide

Podaj dalej

Ten weekend może być gorący dla wszystkich fanów Bugatti Bolide. Jak donoszą plotki, francuski producent samochodów, w Pebble Beach oficjalne ogłosi produkcję seryjną swojego konceptu.

Bugatti Bolide trafi do produkcji seryjnej

Minął prawie rok odkąd Bugatti zaprezentowało coś czego nie robiło nigdy wcześniej. Hipersamochód Bolide stworzony na tor, zachwycił publiczność mocą 1824 koni, osiągami i niezwykłym designem.

Prototyp o momencie obrotowym 1848 Nm, ma być szybszy niż Bugatti Chiron Super Sport 300+. Wyposażony w silnik W16 w połączeniu z minimalnym nadwoziem, gwarantuje maksymalną dawkę adrenaliny.

Stosunek masy do mocy jest absolutnie szalony i wynosi 0,67 kg na KM. Nadwozie konceptu waży zaledwie 1240 kilogramów, co przy maksymalnej prędkości 500 km/h i docisku ze strony wielkiego skrzydła, czyni z niego prawdziwy pocisk.

Źródła podają, że jedyny taki samochód o imponujących osiągach zadebiutuje w produkcji w ten weekend podczas Monterey Car Week w Pebble Beach w Kalifornii. Nie jest to jednak największa wiadomość.

Bugatti Bolide

Supersamochód w edycji limitowanej kupisz już za 5 milionów Euro

Bugatti Bolide już nie będzie jedynie modelem, ale supersamochodem w edycji superlimitowanej. Jak się okazuje, zaraz po debiucie Bolide, producent dostał mnóstwo ofert. Bogaci kolekcjonerzy supersamochodów i hipersamochodów na całym świecie chcieli kupić ten jedyny w swoim rodzaju samochód. Dlatego Bugatti nie mogło odmówić wszystkim chętnym, skoro wielu z nich to lojalni klienci.

Według plotek powstanie co najmniej 40 egzemplarzy Bolide, z których każdy będzie kosztować około 5 milionów euro. Tajemnicze źródło plotek twierdzi, że jeszcze nie wszystkie są wyprzedane.

Zakładając, że  Bolide rzeczywiście zadebiutuje w Pebble Beach, będzie  to doskonała okazja dla producenta na zdobycie klientów.

Przeznaczenie Bugatti Bolide się nie zmieni, torowa bestia ma taką pozostać. Emocje związane z posiadaniem silnika zdolnego rozwinąć prędkość do setki  w czasie 2,17 sekundy, mogłyby być na ulicach miast sporym zagrożeniem.

Zakładając, że ta plotka nosi w sobie ziarno prawdy, pierwsze zdjęcia gotowego do produkcji Bolide zobaczymy już za kilka dni.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News