Porsche pobiło rekord w sprzedaży samochodu. Ten egzemplarz właśnie się sprzedał za ponad 14 milionów złotych

Porsche pobiło rekord w sprzedaży samochodu. Ten egzemplarz właśnie się sprzedał za ponad 14 milionów złotych

porsche sally

Podaj dalej

Porsche tchnęło w filmową Sally prawdziwe życie i przekształciło niebieską Carrerę w postać z filmu Auta. Niebieska Carrera natychmiast się sprzedała za ogromną kwotę, ale pieniądze nie trafiły do producenta.

Porsche i Pixar stworzyły wyjątkowy projekt

Porsche 911 Carrera z serii filmów Disneya „ Auta” powstało we współpracy z wytwórnią Pixar. Samochód-replikę filmowej Sally sprzedano w ekspresowym tempie, aby zebrać pieniądze na cele charytatywne.

Jedyne w swoim rodzaju Porsche trafiło na aukcję podczas trwającego Tygodnia Samochodowego Monterey w Kalifornii (USA) w miniony weekend. Zwycięska oferta opiewała kwotę 3,6 miliona dolarów (ponad 14 milionów złotych). To rekord, jeśli chodzi o sprzedaż nowego Porsche spod młotka.

Dochód ze sprzedaży nowego niebieskiego Porsche stylizowanego na Sally Carrera miłość Zygzaka McQueena trafi na konta dwóch fundacji. Jedna z nich pomaga ukraińskim uchodźcom, a druga to Girls Inc, organizacja inspirująca młode kobiety w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

porsche sally
Porsche

Plany odtworzenia wyjątkowej postaci sięgają listopada 2021 roku

Zespół Porsche wraz z ekipą reżyserów i producentów filmu planował stworzyć filmową Sally dopuszczoną do ruchu już w listopadzie zeszłego roku. Prace trwały 10 miesięcy i włączono do nich wewnętrzny zespół producenta, zajmujący się ekskluzywnymi i szytymi na miarę modelami.

Niemiecki gigant samochodów sportowych miał już całkiem niezły punkt odniesienia, bo już w 2006 roku zbudował pełnowymiarową replikę Sally Carrera. Dziś można ją znaleźć w muzeum producenta. Dzisiejsza niebieska Sally Special to najnowsza iteracja flagowego modelu producenta w przebraniu Carrera GTS, którą klienci mogą kupować w salonach.

Replika Sally dysponuje dwu-turbodoładowanym, 3-litrowym silnikiem sześciocylindrowym o mocy 473 KM.  Unikatowy kolor- Sally Blue Metallic, stworzono z próbek modelu repliki filmowej. Nikt nie ma i nie będzie miał możliwości zakupu auta w tym kolorze.

porsche sally
Porsche

Filmowe Porsche z subtelnymi filmowymi akcentami

Replika filmowej Sally otrzymała od Porsche kilka subtelnych akcentów projektowych, w tym unikalną dolną część tylnego zderzaka, która zawiera parę wylotów wydechu ( zamiast poczwórnych końcówek w standardowym GTS).

Ponadto zespół projektantów zadbał nawet o ukryty tatuaż, który ma filmowa postać pod aktywnym tylnym spojlerem. Felgi uzupełniono specjalnymi nakrętkami zaworów z logo Cars. Wewnątrz samochodu nie zabrakło tabliczek znamionowych „Sally Special” na progach drzwi i w poprzek deski rozdzielczej po stronie pasażera. Ponadto na wstawkach drzwi wytrawiono motyw filmu „ Auta ”.

Pokrętło „Drive Mode” na kierownicy również poddano ekskluzywnej modyfikacji. Teraz znajduje się na nim napis „Kachow! Mode”, słynne powiedzonko Zygzaka McQueena.

Jak twierdzi producent, projekt odniósł ogromny sukces, a jego pojawienie się wywołało spore zamieszanie w godzinach poprzedzających aukcję. Nie śmiemy w to wątpić. Kwota sprzedaży jest najwyższą, jaką zapłacono kiedykolwiek za nowe Porsche. Nabywca auta dostaje również dopasowany do samochodu zegarek.

Chciałbym wyrazić moją wdzięczność i głębokie gratulacje zwycięskiemu oferentowi. Ten hojny akt odmienił dwie ważne organizacje charytatywne i życie tych, którym będą pomagać. W zamian mam nadzieję, że oferent jest bardzo szczęśliwy, że zdobył wyjątkowy i niepowtarzalny fragment historii naszej i Pixara– ​​powiedział po zakończeniu aukcji Kjell Gruner, prezes i dyrektor generalny Porsche Cars North America.

porsche sally carrera
Sally Carrera

porsche sally

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News