Porsche legendy futbolu, Diego Maradony trafiło na sprzedaż

Porsche legendy futbolu, Diego Maradony trafiło na sprzedaż

Podaj dalej

Porsche należące do Diego Maradony, legendy futbolu trafiło na sprzedaż. Nowiutka srebrna 911-tka trafiła w jego ręce w listopadzie 1992 roku, kiedy grał w hiszpańskiej drużynie Sevilla.

Po śmierci Argentyńczyka w zeszłym roku, samochód trafił na sprzedaż. Porsche 911  trafi pod młotek internetowej licytacji domu aukcyjnego Bonhams, która potrwa od 3 do 10 marca.

Cena Porsche Diego Maradony  startuje  od 180 000 USD

Według Bonhamsa, samochód rozwija prędkość prawie 260 km / h, do obecnego właściciela trafiło w  2016 roku i pokonało dystans 120 tys. km.

Porsche Diego Maradony
fot. CNN

Maradona był na pierwszych stronach gazet, również poza boiskiem. Za szybką jazdę Porsche  i przejazd na czerwonym świetle został zatrzymany przez policję.  Srebrną 911-tką jeździł na treningi i mecze, kiedy grał w hiszpańskim klubie Sevilla w sezonie 1992-93.

Samochód spędził 20 lat u innego właściciela na hiszpańskiej wyspie Majorka, zanim trafił w ręce kilku francuskich kolekcjonerów.

Maradona, hipnotyzujący talent na boisku, nigdy nie był grzecznym chłopcem

Maradona osiągnął status boskości w Argentynie – prowadząc swój kraj do chwały w Pucharze Świata w 1986 roku.  Neapol kochał go za pierwszy tytuł mistrzowski w 1987 roku i Puchar UEFA w 1989 roku.
Hipnotyzujący talent na boisku, robił i poza nim co chciał. Karierę naznaczyły incydenty związane z alkoholizmem, uzależnieniem i 15-miesięcznym zakazem po nieudanym teście narkotykowym w 1991 roku.

Cieszymy się, że możemy zaprezentować to kwintesencję Porsche z lat 90. o bardzo kolorowym i wyjątkowym pochodzeniu, które spodoba się wielu kolekcjonerom-entuzjastom piłki nożnej na całym świecie” – powiedział Paul Darvill, European Auctions Manager w Bonhams.

Wyjątkowe  samo w sobie Porsche 911 Carrera, wycenione na 180 000–240 000 USD już niedługo trafi do nowego właściciela.

Foto: gq-magazin.de

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News