Ponad 20 samochodów śledziło go, myśląc, że wiezie paliwo. Takiej reakcji się nie spodziewał

Ponad 20 samochodów śledziło go, myśląc, że wiezie paliwo. Takiej reakcji się nie spodziewał

20 samochodow podązalo za cysterną

Podaj dalej

Kryzys paliwowy w Wielkiej Brytanii trwa już ponad 10 dni. Paliwo stało się towarem deficytowym, w związku z tym kierowcy posuwają się do desperackich kroków, by zatankować swój samochód. Prawdziwe chwile grozy przeżył kierowca ciężarówki.

Myśleli, że wiezie w cysternie paliwo

Kierowca cysterny zatrudniony w firmie Weaver Haulage przewoził w czwartek cement z Wolverhampton do Northamptonshire. W pewnym momencie zdał sobie sprawę, że jest śledzony. Niestety nie wiedział dlaczego.

Po dotarciu na miejsce kierowca zauważył, że za jego samochodem zbiera się pokaźna kolejka. Domyślił się wtedy, w czym tkwi problem i poinformował kierowców, że przewozi cement, a nie paliwo.

20-samochodow-podazalo-za-cysterna wiozącą paliwo
Flickr

Takiej reakcji ze strony kierowców się nie spodziewał

Opisując niniejszą historię, trucker wiozący cement ujawnił, że kierowcy w obliczu kryzysu paliwowego są w stanie zrobić wiele byle tylko zdobyć paliwo.

Całe zajście opisał na Facebooku, gdzie jak poinformował, blisko 20 śledzących go kierowców, bardzo się zirytowało, gdy odkryło, że nie przewozi paliwa. Tylko jeden z nich zapytał o najbliższą stację paliw.

„Najwyraźniej to moja wina, że pomyśleli, że jadę powoli, ponieważ miałem w cysternie paliwo. Nie- jechałem powoli wiejskimi drogami pod górę, ponieważ miałem 44 tony cementu”.

Wielka Brytania już od jakiegoś czasu nie może sobie poradzić z chaosem na stacjach paliw. Kryzys spowodował braki paliwa i ogromne kolejki, a nawet bójki na stacjach benzynowych.

W rozmowie z BBC o dziwacznym incydencie kierowca powiedział:

„Początkowo nie zwróciłem na to uwagi, ale potem już na dwujezdniowej drodze zauważyłem, że nikt mnie nie wyprzedził i zobaczyłem za sobą około 20 samochodów. Kiedy w końcu skręciłem w lewo w drogę do wjazdu na plac budowy, wszystkie te samochody skręciły ze mną”

Kiedy zatrzymał ciężarówkę z cysterną w miejscu docelowym, samochody za nim zaczęły trąbić, a spanikowany kierowca początkowo pomyślał, że coś spadło mu z cysterny. W momencie, kiedy wysiadł, mężczyzna w samochodzie stojącym bezpośrednio za nim zapytał go, na którą stację benzynową paliw jedzie.

Kiedy mężczyzna uzyskał odpowiedź, że cysterna nie jedzie na żadną stację benzynową, strasznie się zdziwił. Mało tego, miał jeszcze pretensje.

Mogłeś się zatrzymać i powiedzieć nam, że nie masz cysterny z paliwem- powiedział nieco zdumiony mężczyzna

Ta historia, chociaż ma niewątpliwie zabawny wydźwięk, ma też ciemną stronę. Jak wiadomo podążanie tuż za cysterną z paliwem może być niebezpieczne m.in ze względu na zawartość, którą przewozi.

Przeczytaj również