Polscy kierowcy masowo oblegają WORD-y. Wszystkie wolne terminy kursów rozchodzą się w okamgnieniu

Nie jest tajemnicą, że polscy kierowcy z niecierpliwością wypatrywali zmiany przepisów o z redukcji punktów karnych i kursach reedukacyjnych. Teraz kiedy te wreszcie po nowelizacji prawa obowiązują, ruszyli z wnioskami do WORD-ów. Ośrodki szkolenia kierowców spodziewały się, że zainteresowanie będzie duże, ale teraz widać dopiero jakiego rodzaju to skala.

prawo jazdy egzamin kierowcy
Podaj dalej

Terminy na szkolenia już się wyczerpały – kierowcy wykupili je błyskawicznie

Skala zainteresowania redukcją punktów karnych jest ogromna. Świadczy o tym fakt, że w wielu miejscach w Polsce kierowcy wyczerpali pulę dostępnych terminów na kursy reedukacyjne. Te we wrześniu i w październiku. Wszystko dlatego, że takie szkolenie pozwala zredukować, aż 6 punktów karnych stan konta kierowcy. Wychodzi na to, że kierujących na bakier z prawem i za pan brat z punktami karnymi nie brakuje. To w ciągu jednego dnia, bo kurs reedukacyjny trwa od 8 do 9 godzin lekcyjnych.

Telefony dzwonią nieustannie w sprawie kursów redukujących punkty karne od maja. Od sierpnia tego roku zdecydowaliśmy zapisywać wszystkich chętnych, obiecując, że oddzwonimy ws. terminu zajęć, aby nie blokować linii telefonicznych. Otworzyliśmy też możliwość zapisu drogą mailową przez stronę internetową. Już 17 września było 200 osób, a chętnych ciągle przybywa – poinformował Przemysław Sarosiek, dyrektor WORD w Białymstoku, cytowany przez Moto.pl.

szkolenia kierowcy
Freepik

Jakie są ceny w poszczególnych województwach?

Jak niedawno pisaliśmy, kursy nie mają stałej jednej ceny. Ta zależnie od ośrodka waha się od 900 zł do 1000 zł. To wcale nie mało jak na zasoby portfeli Polaków. Najtaniej jest w Elblągu, Olsztynie, Gdańsku i Chojnicach. Tam na kurs kierowcy wydadzą 900 zł. Nieco więcej zapłacą chętni na szkolenie w Białymstoku i Lublinie (950 zł).

Zasady przyjmowania zgłoszeń można znaleźć na stronie ośrodków kształcenia kierowców, tak jak i wysokość opłat. Nie wszędzie zapisy są jednak możliwe. W wielu ośrodkach pierwsze wolne terminy są dopiero w listopadzie.

W niektórych ośrodkach WORD przewiduje się kursy dla kierowców w szczególnej sytuacji. Konkretnie chodzi o procedury dla takich, którym do puli 24 możliwych punktów karnych brakuje np. jednego, a jeżdżą samochodami zawodowo. Tak jest np. stolicy województwa podlaskiego.

Nie wszyscy jednak mogą skorzystać z dobroci ustawodawców i szybko oczyścić swoje konta. Redukcja punków karnych nie jest możliwa, jeżeli:
– jest się kierowcą w okresie pierwszego roku od dnia wydania prawa jazdy,
– kierujący dopuścili się naruszeń skutkujących przekroczeniem 24 punktów,
– kierowcy nie uiścili kwoty nałożonego mandatu.

NIE PRZEGAP:Miliony polskich kierowców jeszcze o tym nie wiedzą. Premier właśnie to ogłosił – albo zapłacą, albo pójdą z torbami

Przeczytaj również