Płacą ponad 22 000 złotych premii dla kierowców. Firma logistyczna właśnie obsadza wakaty

Wiele firm logistycznych i transportowych cierpi na niedobór kierowców. Problem jest znaczący, więc wielu z nich stara się uatrakcyjnić swoje oferty, by obsadzić wakaty. Claassen Logistics wprowadza system premiowy dla nowych kierowców.

Kierowcy tirów mogą liczyć na zarobki ponad 18 tys. zł
Podaj dalej

Dodatkowa nagroda roczna może wynieść 5000 euro

Firma logistyczna z Tilburga poszukuje kierowców i stara się zachęcić przyszłych pracowników, oferując dodatkowe bonusy. Rodzinna firma Claassen Logistics zatrudnia obecnie 300 pracowników i dysponuje flotą 110 ciężarówek. Firma zajmuje się dystrybucją towarów w krajach Beneluksu, a ponadto jest aktywna europejskim transporcie, spedycji morskiej i lotniczej, magazynowaniu i logistyce sklepów internetowych.

Oprócz siedziby głównej w Tilburgu Claassen ma również siedzibę w Meppel, w związku z tym potrzebuje większej liczby pracowników. Claassen Logistics stara się uatrakcyjnić ofertę pracy dzięki atrakcyjnym bonusom.

„Oczekujemy, że dzięki temu łatwiej przyciągniemy nowych kierowców. Zapewnienie odpowiedniej liczby kierowców zmniejsza obciążenie pracą grupy kierowców zatrudnionych w Claassen Logistics”– mówi Dyrektor Florent Claassen

Ostateczna wysokość premii zależy od liczby transportowanych przesyłek, liczby uszkodzeń i stylu jazdy.

Niedobór kierowców tirów
fot. Tomasz Zajda – stock.adobe.com

Wakaty wśród kierowców to duży problem firm transportowych i logistycznych

Liczba nieobsadzonych wakatów kierowców w samej Holandii wzrosła w zeszłym roku do ponad 10 000. Firmy starają się rozwiązać ten problem, oferując pracę atrakcyjną finansowo. Na przykład Brinks Transport z Rijssen zaoferował ostatnio premię za podpisanie umowy w wysokości 2500 euro (11243,41 zł).

Jak pisze nt.nl, ponad połowa przedsiębiorców zajmujących się profesjonalnym transportem towarowym cierpi na brak personelu. To więcej niż kiedykolwiek informuje Instytut Sektora Transportu i Logistyki (STL).

52% przedsiębiorców zajmujących się zawodowo transportem towarów i 34% dostawców usług logistycznych dostrzega braki na rynku pracy, wynika z monitoringu sektora transportu i logistyki za III kwartał 2021 r. Wcześniej 46% przewoźników doświadczało trudności i sygnalizowało niedobór pracowników.

Przeczytaj również