Oto nowy hybrydowy rywal Kia Sportage. SUV wjeżdża z mocą 317 koni mechanicznych i bestialską ofertą

Nie jest tajemnicą, że rynek pojazdów w segmencie SUV dysponuje coraz większą ofertą modeli z modnym napędem hybrydowym. Tam, gdzie do tej pory królowała np. Kia Sportage, pojawia się wielu nowych konkurentów. Jeden z nich chce zdobyć jej klientów na kilku rynkach mocą 317 koni mechanicznych i powalającą ceną swojego nowego samochodu.

SUV DR 6 PHEV 2024 widok wnętrza
Podaj dalej

To pierwszy hybrydowy SUV włoskiej marki

Kia Sportage doczekała się nowego rywala w Europie. To SUV PHEV marki DR Automobiles, który jest jednocześnie jej pierwszym z tego typu napędem. Nie jest tajemnicą, że perspektywa ceł na chińskie pojazdy spowodowała, że azjatyckie marki i te z ich udziałem zdecydowały się postawić na pojazdy zelektryfikowane. W przypadku DR Automobiles, które ma włoskie DNA i chińskiego udziałowca Chery nie jest inaczej.

Nowy DR 6.0 Plug-in pojawił się już we włoskim cenniku, a to nie jest dobra wiadomość dla Kia Sportage. To dlatego, że hybrydowy SUV ma moc 317 KM (545 Nm), zasięg do 99 kilometrów na napędzie elektrycznym i kuszącą cenę.

Za układ napędowy składający się z silnika benzynowego i dwóch silników elektrycznych współpracujących z automatyczną skrzynią biegów i napędem na przednie koła trzeba zapłacić ok. 125 000 zł (28 900 euro dzięki państwowej dopłacie w wys. 1 tys. euro). Nie bez znaczenia jest tu także wyposażenie, a ogólnie mówiąc relacja ceny do jakości i wyposażenia. Nawet jeśli cena wywoławcza bez obniżek wynosi 38 900 euro, to wciąż jest to korzystniejsza alternatywa dla Kia Sportage pod względem mocy, wyposażenia i technologii.

Wyjątkowa promocja dla kierowców. Odbierz bon o wartości 120 zł na paliwo

Premiera hybrydy plug-in DR 6.0 to dla Kia początek rywalizacji o klienta

DR Automobiles zajmuje ważną pozycję na swoim rynku włoskim. Ponadto nowy DR 6.0 PHEV ma na nim odegrać kluczową rolę. Już wersja podstawowa zawiera wiele opcji wyposażenia. Jeśli chodzi o to, to  lista jest długa i zawiera m.in.:
– 26′ calowy panoramiczny wyświetlacz,
– konfigurowalne diody LED otoczenia,
– dwustrefową automatyczną klimatyzację,
– 2 podświetlane gniazda USB,
– bezprzewodowe ładowanie smartfona,
– fotel regulowany elektrycznie w 6 pozycjach,
– kamerę 360 stopni,
– 20’calowe felgi aluminiowe,
– oczyszczacz powietrza ze wskaźnikiem jakości powietrza oraz wiele poduszek powietrznych i systemów wspomagania.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że DR Automobiles oferuje gwarancję na 5 lat (lub 100 000 km) na elementy hybrydowego układu napędowego, to SUV DR 6.0 Plug-in stanie się równie atrakcyjną opcją dla klientów w sąsiedniej Hiszpanii.  Na tamtejszym rynku pojawi się w nadchodzących miesiącach. To kolejny rynek, gdzie będzie dobrą opcją dla Kia Sportage z silnikiem PHEV. Cena modelu oscyluje tam blisko 41 000 euro.

SUV DR 6 PHEV 2024 widok wnętrza
DR 6 PHEV 2024 Panoramiczny wyświetlacz 26″, tablica przyrządów + system informacyjno-rozrywkowy

Przeczytaj również