Oto Nissan Pathfinder 2024. Kultowy SUV w tej cenie i wyposażeniu byłby koszmarem europejskich rywali

Nie jest tajemnicą, że japoński SUV Nissana Pathfinder sprawdził się jako pojazd idealny zarówno do służby w policji, jak i do zadań specjalnych wymagających klientów indywidualnych. To model, który nie boi się żadnych wyzwań. Chociaż na próżno go szukać w polskim cenniku, to wciąż jeździ poza granicami naszego kraju, a w Chinach zadebiutował w nowej odsłonie.

odnowiony suv nissan pathfinder
Podaj dalej

SUV Nissana w nowym wydaniu wjeżdża na rynek w Chinach w kilku konfiguracjach

Jak wynika z oficjalnego komunikatu Dongfeng Nissan, dziś firma oficjalnie wprowadza na rynek w Chinach SUV-a o nazwie Pathfinder. To odnowiona wersja rodzinnego modelu o szerokim spektrum możliwości, który w zasadzie stylistycznie niewiele odbiega od obecnego modelu.

Nadal jego wielkogabarytowy grill przedni, ozdobiony jest poziomymi, chromowanymi listwami i zintegrowany z reflektorami po obu stronach. Jednocześnie SUV nadal jest elegancki i prezentuje modny styl zgodny z gustami chińskich użytkowników.

Z tyłu odnowiony Pathfinder prezentuje zestaw długich i wąskich świateł z czarnym panelem dekoracyjnym, poniżej którego prezentuje się logo marki. Nazwa Pathfinder poniżej podkreśla hierarchię SUV-a w segmencie popularnych modeli.

Model dostępny w trzech konfiguracjach posiada we wnętrzu bardzo popularną konstrukcję z dwoma ekranami, co podkreśla obecność technologii w wyposażeniu. Według oficjalnych danych producenta odnowiony Pathfinder otrzymał najnowszy system NISSAN Connect 2.0. Nowa wersja SUV-a modelu otrzymuje także:
– panoramiczny szyberdach,
– inteligentną kontrolę stabilności IRC,
– inteligentną kontrolę śledzenia ITC,
– inteligentne hamowanie silnikiem iEB,
– systemy: monitorowania ciśnienia w oponach TPMS, kontroli dynamiki jazdy pojazdu VDC,
– system kontroli kierowcy,
– fotel z 10-kierunkową elektryczną regulacją (w tym 2-kierunkowa elektryczna regulacja podparcia odcinka lędźwiowego),
– zaawansowaną trzystrefową klimatyzację,
– inteligentny aktywny system redukcji hałasu ANC, elektryczną pokrywę bagażnika, wejście i wyjście z trzeciego rzędu siedzeń z użyciem jednego przycisku i wiele innych elementów.

Odnowiony 6- miejscowy Pathfinder już od 136 000 zł

Nissan Pathfinder na chińskim rynku oferowany jest w przedziale cenowym od 243 800–259 800 juanów. To odpowiednio od 136 000 do 145 000 zł. Niezależnie od wersji Pathfinder oferuje 9 poduszek powietrznych oraz kurtyny nawet dla trzeciego rzędu siedzeń. Stanowi zatem pod względem bezpieczeństwa, wyposażenia i technologii świetną ofertę dla chińskich klientów.

Jeśli chodzi o moc, to odnowiony SUV wyposażony w turbodoładowany silnik benzynowy 2.0T VC-TURBO oferuje moc o maksymalną 185 kW (252 KM) i maksymalny moment obrotowy 376 Nm. Współpracuje on z 9-biegową automatyczną skrzynią biegów niemieckiego ZF, która ma szerszy zakres przełożeń i wyższą wydajność. Zapewnia w ten sposób lepszą oszczędność paliwa i lepsze właściwości jezdne.

Nie da się ukryć, że to świetna rodzinna propozycja. Zwłaszcza że po złożeniu siedzeń bez trudu zmieści 2 metrowy materac i przekształci się w wygodną sypialnie. Pozwala także na realizację dowolnego hobby mieszcząc rowery, deski surfingowe, czy wędki.

To wszystko dzięki nadwoziu Nisssana, którego długość, szerokość i wysokość wynoszą odpowiednio 5130/1981/1767 mm, a rozstaw osi wynosi 2900 mm. W tej cenie i z tym wyposażeniem Pathfinder byłby spełnieniem marzeń także europejskich klientów, gdyby nadal był oferowany.

odnowiony suv nissan pathfinder

Copyright © WRC Media. Redakcja zastrzega wykorzystywanie niniejszej treści w zewnętrznych publikacjach, bez podania źródła (link do artykułu). Takie działanie będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich i praw do własności intelektualnej.

Przeczytaj również