Nowy SUV dla Europy zadebiutuje w lipcu. To zła wiadomość dla Dacii, bo będzie tani i modny

MG Motor nie odpuszcza swoim rywalom i zamierza w lipcu pokazać swój odnowiony bestseller. To SUV MG HS, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów europejskich salonów. Producent oferuje teraz na niego szereg promocji i rabatów w Hiszpanii, gdzie jest gwiazdą.

SUV MG HS 2025
Podaj dalej

MG HS do odnowienia, ale będą także inne zupełnie nowe modele

MG Motor od dawna obiecywało rywalom, że nie spuści z tonu. Marka, która jak informowaliśmy, doczeka się specjalnego wydarzenia na Goodwood Festival of Speed, ma zamiar rozszerzyć katalog modeli i zmodernizować obecne.

Według zapowiedzi Morris Garage chce pokazać swojego odnowionego SUV-a podczas tego wydarzenia, które zaplanowano na w okresie od 11 lipca do niedzieli 14 lipca. Wiadomo, że oprócz nowego kompaktowego MG3 Hybrid + marka skorzysta z okazji i zaprezentuje odnowione MG HS. To najlepszy moment, by pokazać ulepszonego SUV-a z brytyjskim rodowodem.

Ujawnienie nowej generacji SUV-a na 100-lecie istnienia Morris Garage  to  zatem znacznie wcześniej, niż oczekiwano. Co o nim wiadomo?

Wyjątkowa promocja dla kierowców. Odbierz bon o wartości 120 zł na paliwo

reneder suv MG HS
2025 MG HS render Theottle | © Wheels Media i rysunek patentowy producenta

SUV MG HS 2025 w wersji benzynowej i hybrydowej z wtyczką

MG ma ambitne plany, w związku z tym odnowiony MG HS 2025 przejdzie gruntowne zmiany. Wiadomo, że SUV otrzyma zarówno silnik benzynowy, jak i modną wersję bardziej eko z napędem hybrydowym typu plug-in.

W związku z tym plotki o samoładującej się hybrydzie dla tego modelu pozostaną jedynie plotkami. SUV nie będzie dostępny z napędem, jaki oferuje nowe MG3. Ponadto Dyrektor handlowy MG Motor UK zapowiedział, że MG HS 2025: „W niczym nie przypomina istniejącego samochodu”.

Na liście ulepszeń znajduje się akumulator o większej pojemności. To pozwoli  zwiększyć zasięg na napędzie elektrycznym do około 100 km zgodnie z cyklem WLTP.

Wersja PHEV będzie wykorzystywać akumulator około dwukrotnie większy od obecnego pakietu 12,8 kilowatogodzin, aby zwiększyć zasięg na napędzie elektrycznym do ponad 97 km – powiedział Pigounakis, cytowany przez Automotive News.

Według danych badaczy rynku Dataforce HS jest obecnie drugim najlepiej sprzedającym się modelem chińskiej marki w Europie, po małym SUV-ie ZS. Sprzedaż osiągnęła poziom 19 889 egzemplarzy do końca kwietnia. Ponadto MG HS był 12. najlepiej sprzedającym się kompaktowym SUV-em w Europie w ciągu pierwszych czterech miesięcy i ósmym najlepiej sprzedającym się modelem w Wielkiej Brytanii. To właśnie w tym kraju sprzedano go najwięcej, kolejne na liście są Włochy i Hiszpania.

Przeczytaj również