Nowy SUV coraz bliżej Europy. Z tą ceną i wyposażeniem może skompromitować rywali

Chiński gigant BYD stał się światową modną marką, która dzierży zwycięską kartę, przegrywając jedynie z Teslą. Teraz poszerza portfolio swoich modeli bez strachu przed europejskimi cłami, testując rewolucyjnego SUV-a w Europie. Co o nim wiadomo?

nowu suv byd
Podaj dalej

Prototyp rewolucyjnego SUV-a zapowiada Atto 2

Chiński gigant BYD nie boi się nowych karnych ceł nałożonych przez Europę i testuje prototyp swojego nowego SUV-a w Holandii. Na zdjęciach szpiegowskich pojawił się nowy BYD Atto 2, czyli jeden z najważniejszych nowych modeli w portfolio producenta.

Prototyp elektrycznego SUV-a zapowiada rewolucyjny pojazd, który pojawił się w Europie, by dostosować swoją specyfikację techniczną do tutejszego rynku. Floty jednostek testowych zauważono w Holandii na parkingach w kilku miastach. Wraz z nowym Atto 2 dostrzeżono także kilka Dolphin’ów i kilka innych modeli chińskiego giganta.

Kolejny, siódmy już model BYD przeznaczony na Europę w kamuflażu z winylu nie przypomina tego, który jest sprzedawany pod nazwą BYD Yuan Up. Nazwa Atto 2 jest oczywiście tymczasowa, bo to, jak BYD nazwie nowego SUV-a będzie jasne, dopiero, gdy to ogłosi.

Linia nadwozia pod kamuflażem skrywa atrakcyjny design SUV-a. Nowa sygnatura świetlna tylnych świateł przyciąga uwagę. Patrząc na gabaryty modelu Dolphin, który na zdjęciach stoi z przodu, to nowy SUV wydaje się większy i obszerniejszy. To stawia BYD Atto 2 gdzieś pomiędzy segmentami B i C. Takie rozwiązanie pozwoli producentowi rzucić wyzwanie rywalom budującym pojazdy elektryczne nowej generacji.

SUV BYD EV Atto 2
Zdjęcie szpiegowskie BYD Atto 2 2025. – Instagram tekjgg

Więcej przestrzeni, kompletne wyposażenie i atrakcyjna cena

Nawet w kamuflażu nowy SUV od BYD dzierży zwycięską kartę. Argumentami przemawiającymi za zakupem będzie więcej niż wystarczającą ilość miejsca w kabinie, bagażnik oferujący nawet 1320 litrów pojemności oraz na pewno kompletne wyposażenie. Chińskie marki w końcu z tego słyną.

Zwykle na długiej liście opcji znajdujemy m.in.:
– cyfrowy zestaw wskaźników o przekątnej 8,8 cala oraz cyfrowy ekran dotykowy o przekątnej 12,8 cala na konsoli środkowej,
– wyświetlacz przezierny,
– tempomat,
– panoramiczny dach,
– bezprzewodową podkładkę ładującą do smartfonów.

Jeśli chodzi o zasięg to nowy BYD Atto 2, który pojawi się w 2025 roku powinien oferować do 400 km autonomii. Oficjalna prezentacja powinna mieć miejsce pod koniec tego roku. Przewiduje się, że SUV otrzyma w Europie ten sam silnik elektryczny, co Dolphin (204 KM). Ponadto przewiduje się akumulator o pojemności 44,9 kWh i drugi typu Blade o pojemności 60 kWh, z zasięgiem maksymalnym niewiele ponad 400 kilometrów.

Chociaż jest za wcześnie na mówienie o cenach nowego SUV-a, to przewidywanie obecnie ceny początkowej na poziomie 20 000 euro wydaje sie nierealne. BYD raczej umieści model w przedziale od 25 000 do 30 000 euro. Zwłaszcza że nowy Dolphin ma cenę początkową 35 000 euro. Dalsze szczegóły na temat modelu powinny być znane jeszcze w tym roku.

Przeczytaj również