Nowiutka Dacia Jogger dostępna z LPG. W tej cenie nikt nie ma lepszego rodzinnego samochodu

Nowiutka Dacia Jogger dostępna z LPG. W tej cenie nikt nie ma lepszego rodzinnego samochodu

dacia jogger

Podaj dalej

Dacia pokazała swój najnowszy rodzinny model. Jogger wygląda w zasadzie jak przedłużony model Stepway w nadwoziu minivana. Zbudowany na platformie Renault CMF-B LS, podobnie jak Dacia Logan będzie następcą Logana i Lodgy.

Dacia Jogger dla 5 i 7-osobowej rodziny

Wizualnie Jogger nie wygląda źle z miksem nadwozia Sandero Stepway i tylnymi światłami przypominającymi nieco Volvo. Najważniejsze, że rodzinny model będzie można konfigurować w dwóch wersjach i rodziny dostaną zupełnie nowy samochód za niewielkie pieniądze.

Jak twierdzi producent, Dacia Jogger będzie dostępna zarówno w konfiguracji pięciomiejscowej, jak i siedmiomiejscowej. Przestrzeń z tyłu można dostosować do potrzeb dzieci, które mają do dyspozycji rozkładane stoliki.

Jeśli chodzi o moc, Jogger będzie dostępny wyłącznie z silnikami benzynowymi i LPG.Ponadto w  2023 roku do gamy dołączy silnik hybrydowy.

Obecnie producent nie oferuje silnika diesla, w zamian klienci mogą dostać nowy, trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,0 litra i mocy 110 koni mechanicznych. To na razie najmocniejsza opcja tego modelu. Jednostka z bezpośrednim wtryskiem współpracuje z sześciobiegową manualną skrzynią i na tę chwilę opcja automatycznej skrzyni biegów nie istnieje.

foto: Dacia

Gustowe wnętrze obsługuje Apple CarPlay i Android Auto

Samochód w wersji podstawowej pozwala na obsługę na smartfonie w zakresie funkcji multimedialnych i nawigacyjnych.

Modele w edycji Comfort i Extreme mają 8-calowy ekran dotykowy z obsługą Apple CarPlay i Android Auto. Sterowanie multimediami odbywa się z poziomu kierownicy.

Dacia jogger wnetrze

Świetny i  ekonomiczny model jest dostępny z silnikiem LPG

Dacia Jogger jest dostępna z silnikiem  na gaz płynny Eco-G o zasięgu około 1000 kilometrów. Dzięki 40-litrowemu zbiornikowi LPG i kolejnemu 50-litrowemu zbiornikowi paliwa, to idealna propozycja na dalekie rodzinne wypady.

Najlepszą częścią jest oczywiście cena, nikt bowiem nie ma wątpliwości, że żadna firma na rynku nie pobije Dacii ceną za podobny do Joggera model. W związku z tym, rumuński koncern jest dumny z  posiadania największego portfela niedrogich  samochodów.

Cena za jaką będzie można kupić nowiutkiego rodzinnego Joggera staruje od ok. 68 tysięcy złotych. Model ma się pojawić  już  pod koniec przyszłego roku.

Dacia-Jogger

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News