Nowa Kia Sportage debiutuje w amerykańskim stylu. Producent da jej nie tylko inną nazwę?

Nowa Kia Sportage debiutuje w amerykańskim stylu. Producent da jej nie tylko inną nazwę?

kia sportage 2023 us

Podaj dalej

Nowa generacja Kia Sportage przygotowuje się do amerykańskiej premiery, która odbędzie się 27 października, o czym poinformował w środę producent. Kompaktowy crossover ma świetny look i trafi do sprzedaży w przyszłym roku.

Popularny SUV od Kia zadebiutuje w USA

Kia Sportage prezentuje swój własny styl, z kanciastymi światłami do jazdy z przodu, masywną przednią osłoną chłodnicy Tiger Nose i powierzchnią przypominającą Kia EV6. Ogólnie to właśnie nowy Sportage ma prawdziwy look. Wystarczy go zaparkować obok RAV4 lub Equinox, by zobaczyć, w czym tkwi różnica i który wygląda na świeższy.

Nowy Sportage, który we własnym kraju i Europie widzimy jako model 2022, w USA nosi nazwę Kia Sportage 2023. Nadal nie jest jasne, czy owa wersja nowego modelu różni się konstrukcyjnie od europejskiej. Amerykańska wersja modelu zadebiutuje za tydzień. Mamy kilka zdjęć od producenta, ale wszystkich szczegółów  projektu jeszcze nie podano.

us-spec-2023-kia-sportage-usa
foto: Kia

Wnętrze przechodzi lekkie zmiany

Kia Sportage 2023, na pewno dostanie nagłośnienie Harman Kardon. Ponadto częścią zmiany będzie bardziej ekskluzywne wnętrze, z dodatkowymi technologiami i funkcjami zapewniającymi komfort.

Na przykład koreański Sportage posiada ogromny ekran panoramiczny, który łączy w sobie system informacyjno-rozrywkowy i cyfrowy zestaw wskaźników, każdy z wyświetlaczem o przekątnej 12,3 cala. Model ma również nową kierownicę, bardziej nowoczesną HVACelementy sterujące, obrotowa dźwignia zmiany biegów i duża konsola środkowa.

Uwzględniono również takie elementy, jak podgrzewane i wentylowane przednie fotele, integrację ze smartfonem  i zaawansowany sprzęt wspomagający kierowcę.

us-spec-2023-kia-sportage-

Silnik główny w tym modelu być może pozostanie ten sam, a oprócz tego pojawi się opcja napędu hybrydowego. Oczekuje się, że moc wyniesie 261 KM.

Producent potwierdził, że ​​zupełnie nowy amerykański Sportage dostanie napęd na przednie i na cztery koła, przy czym ten pierwszy będzie podstawowym. Do rodziny dołączy bardziej wytrzymały wariant, oferujący „ nowy poziom możliwości terenowych ”, jak mówi Kia. Zyska większy prześwit, dodatkowe tryby jazdy i masywną gumę na stopach

Pozostałe szczegóły dotyczące m.in. wyposażenia amerykańskiej wersji Kia Sportage, pojawią się po prezentacji, 27 października.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News