Nowa Dacia Duster 2024 przyłapana na testach. Nawiązuje designem do planowanego Bigstera

Jak informowaliśmy rumuński producent Dacia, szykuje się do premiery nowego Dustera. Długo oczekiwany model zadebiutuje w przyszłym roku. Ulubiony niskobudżetowy SUV Polaków przejdzie nie tylko stylistyczne zmiany, bo jak zapowiada producent, klienci mogą liczyć na nowe technologie.

dacia duster 3 2024
Podaj dalej

Nowa Dacia Duster przyłapana na testach

Nowa Dacia Duster 2024 pojawiła się na rumuńskich drogach. To znak, że premiera trzeciej generacji SUV-a zbliża się wielkimi krokami. Jak widać na udostępnionych zdjęciach, czołowy model producenta wprowadzi nowy design, inspirowany koncepcją Bigstera.

Trzecia generacja rumuńskiego SUV-a odziana w kamuflaż i odbywająca testy pojawiła się na zdjęciach udostępnionych w social media. Dzięki temu mamy okazję zobaczyć próbkę tego, co zamierza oferować swoim klientom producent. Dustera III uchwycono tym razem na autostradzie, najprawdopodobniej na trasie A1 Bukareszt – Pitesti.

Z tego, co widzimy SUV otrzyma zupełnie inną linię stylistyczną, niż obecna generacja. Nowy model wygląda na bardziej solidny z tymi prostymi liniami i bardziej kanciastymi nadkolami. Bloki optyczne do złudzenia przypominają te z koncepcyjnego Bigstera -biorąc pod uwagę ich kształt.

dacia duster 2024 zdjecia FB
Dacia Duster 2024 fot. Facebook Group Car Spotting

Model otrzyma hybrydowy układ napędowy

Nowa Dacia Duster będzie także pierwszym modelem Dacii od czasu pierwotnej wersji 1100, jaka otrzyma hamulce tarczowe na tylnej osi. Wszystko wskazuje również na to, że Dacia zrezygnuje z silników na olej napędowy.

W związku z tym nowy SUV otrzyma hybrydowy układ napędowy. Dacia tym samym zyska drugi, po Joggerze, model hybrydowym w ofercie. Trzecią hybrydą w gamie Dacii będzie SUV Bigster. Ten model producent planuje wprowadzić na rynek w 2025 roku. Podobnie jak Duster wyjedzie z fabryki w Mioveni.

Obecnie rumuński producent przygotowuje start produkcji nowej generacji Dustera. Jak pisaliśmy do prezentacji dojdzie podczas Geneva Motor Show 2024. Obecnie rumuński producent przygotowuje start produkcji nowej generacji Dustera. Jak pisaliśmy tutaj  wśród wielu zapowiadanych zmian jest ulepszony system informacyjno-rozrywkowy i ulepszony w stosunku do obecnego układ napędowy. Popularny układ napędowy na wszystkie koła, ma się opierać na silniku elektrycznym do napędzania tylnych kół.

dacia duster 3 fb autostrada
Dacia DUster # przyłapana na rumuńskiej autostradzie fot. Facebook

Nowa Dacia Duster wyczekiwana w polskich salonach

Możemy się spodziewać sądząc po udostępnionych na Facebooku zdjęciach, że Dacia miło zaskoczy swoich klientów. Nowy Duster wniesie nieco więcej przyjemności z jazdy, a w związku z tym, że producent wsłuchuje się w opinie użytkowników, to nie zabraknie nowocześniejszego wnętrza i nowych technologii.

Wiadomo, że liczne grono Polaków czeka na nowego Dustera z niecierpliwością. Salony rumuńskiego producenta nie narzekają na pustki, bo ten od lat cieszy się dużym uznaniem. Ostatnio prezentowane stylistyczne poprawki hitu Dacii przyjęto z dużym entuzjazmem. Rumuńska Dacia ostatnio straciła dwie pozycje na rodzimym rynku, ale w skali Europy odnotowała świetny wynik. Wszystko wskazuje na to, że marka należąca do grupy Renault przekroczy zeszłoroczny poziom sprzedaży

Czytaj także: Dacia hitem w Europie. Budżetowa marka pobije zeszłoroczny wynik

dacia duster 3 2024
Dacia Duster 3 2024 fot. Facebook

Przeczytaj również