Niezbędna funkcja Google Maps nie działa! Nawigacja stanowi teraz spory problem

Niezbędna funkcja Google Maps nie działa! Nawigacja stanowi teraz spory problem

android-auto- google

Podaj dalej

Asystent Google to obecnie jedna z najlepszych funkcji aplikacji amerykańskiego giganta, która pozwala na korzystanie z nawigacji  bez konieczności użycia rąk. Dzięki poleceniom głosowym, kierowcy mogli podróżować bezpieczniej.

Na forach Google nerwowo, kierowcy zgłaszają usterkę

Dzięki integracji z Asystentem Google, kierowcy mogli kontrolować aplikację bez konieczności posługiwanie się dotykiem. To ważna kwestia dla kogoś kto musi patrzeć na drogę.

Niestety niektórzy użytkownicy Androida skarżą się, że interakcja z Google Maps bez użycia rąk nie jest już prosta, bo nie działa. W związku z tym, nie mogą obsługiwać poleceń głosowych.

Na razie nie wiadomo co jest przyczyną usterki, ale wiele wskazuje na to, że winna jest ostatnia aktualizacja aplikacji. Tak przynajmniej twierdzą użytkownicy na forach Google.

Mówiąc prościej na początku aplikacja wykrywa polecenie głosowe, aby nawigować do określonego miejsca docelowego, ale wprowadzanie głosowe całkowicie nie działa.

-android-auto-alpine

Użytkownicy aplikacji dzielą się pomysłami jak to naprawić

Jak piszą niektórzy użytkownicy, jedynym sposobem na przywrócenie sprawności aplikacji jest zminimalizowanie Google Maps, co jednoznacznie potwierdza, że za usterkę odpowiada sama aplikacja.

Inni twierdzą, że utworzenie nowego profilu w urządzeniu na poziomie głównym przywraca wszystko do normy. Nie dla wszystkich jest to wygodne obejście problemu.

Kierowcy próbowali wszelkiego rodzaju ekstremalnych obejść, a nawet pełnego resetu swoich urządzeń mobilnych. Wszystko na próżno, bo polecenia głosowe nadal nie działają.

Na razie ta sytuacja ma miejsce na urządzeniach opartych na Androidzie i jest to jakaś wskazówka. Aplikacja na iOS nie otrzymała jeszcze aktualizacji, więc wydaje się, że nowa wersja, która trafiła na Androida, powoduje problem.

Producent na razie nie udostępnia poprawki, więc trzeba czekać, aż na urządzenia z Androidem, trafi poprawka i naprawi to co poprzednia zepsuła.

Google wyposażył tryb jazdy w nową funkcję. Ta zmiana ma sens

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News