Nico Rosberg ogłosił utworzenie Rosberg Xtreme Racing

Nico Rosberg ogłosił utworzenie zespołu Rosberg Xtreme Racing. Tym samym ujawnił wejście zespołu w inauguracyjny sezon Extreme E. Nowej serii wyścigów elektrycznych.

Rosberg RXR
Podaj dalej

Rosberg Xtreme Racing w 2021 roku, będzie konkurował w rewolucyjnej nowej serii wyścigów off-road. Zobaczymy w niej 550-konne, elektryczne SUV-y, konkurujące w odległych zakątkach na całym świecie. Celem serii jest zwrócenie uwagi na rosnące skutki zmian klimatycznych.

Nowa seria wyścigów off-road pod napięciem

Zespół prowadzony przez mistrza świata  Formuły 1™ 2016, Nico Rosberga, jest ewolucją Teamu Rosberg. Założony w 1994 roku przez Keke Rosberga zespół, ma na koncie sukcesy w serii DTM. RXR opiera się również na karierze Nico Rosberga, jako przedsiębiorcy.
Rosberg od czasu zakończenia kariery w F1, zainwestował w wiele udanych start-upów. Jest inwestorem i udziałowcem elektrycznej serii wyścigowej Formuły E. Wspiera również firmy, które oferują przełomowe rozwiązania w dziedzinie zrównoważonej mobilności.

Team E -xtreme

W 2019 roku, Rosberg założył GREENTECH FESTIVAL. Jest to  globalna platforma do prezentowania pionierskich zielonych technologii.
Kluczowym czynnikiem wejścia zespołu RXR do Extreme E, jest zaangażowanie w edukację i inspirowanie swoich odbiorców do podjęcia działań w walce ze zmianami klimatycznymi.
Jednym z pierwszych projektów, które zespół będzie wspierać,  jest inicjatywa Fundacji Księcia Monako Alberta II. Fundacja współpracuje ze społecznościami wiejskimi w Senegalu. Zajmuje się monitorowaniem dostępnych tam zasobów wodnych i stanu roślinności.

 Rosberg Xtreme Racing
Foto Rosberg

Komentując prezentację zespołu, założyciel i dyrektor generalny  Rosberg Xtreme Racing, powiedział:

„Z radością prezentujemy Rosberg Xtreme Racing jako najnowszy dodatek do Extreme E. Seria stanowi niesamowitą okazję nie tylko do zwiększenia świadomości, ale także do inspirowania do działań w walce ze zmianami klimatycznymi – największym zagrożeniem dla naszej planety. Od czasu przejścia na emeryturę z F1 poświęciłem swoją karierę zrównoważonym technologiom, dzięki czemu mogłem połączyć te wysiłki z moją pasją do wyścigów, to  jest niesamowicie satysfakcjonujące”

Nico Rosberg
Foto Ricardo Nogueira EPA

Alejandro Agag, założyciel i dyrektor generalny Extreme E, powiedział:

Jesteśmy zachwyceni, że w końcu ogłaszamy, że Rosberg Xtreme Racing dołączy do naszego składu na pierwszy sezon Extreme E. Mówimy o tym projekcie od wielu miesięcy i cieszymy się, że wybrał Extreme E na swój formalny powrót do sportów motorowych, jako założyciel i dyrektor generalny własnego zespołu wyścigowego. Istnieje niewątpliwie wielka synergia między staraniami Nico w dziedzinie zrównoważonego rozwoju a celami Extreme E, więc jego zespół jest niezwykle mile widzianym dodatkiem do serii.”

Wiodący producent ekologicznych luksusowych katamaranów Sunreef Yachts i prezes firmy Francis Lapp przedłużyli współpracę z Nico Rosbergiem. Są oficjalnym partnerem zespołu Rosberg Xtreme Racing. Kolejne partnerstwa zostaną ogłoszone w najbliższym czasie. W nowej serii wyścigów, zespół RXR stanie w szranki z  X44 Lewisa Hamiltona.

Przeczytaj również