Najgorszy rywal Dacii Sandero ma nową niższą cenę. Będzie królował na rynku Europy w 2023 roku

Najgorszy rywal Dacii Sandero ma nową niższą cenę. Będzie królował na rynku Europy w 2023 roku

rywal dacii na 2023 rok

Podaj dalej

Dane sprzedażowe za 2022 rok nie pozostawiają wątpliwości, że w Europie model Dacii – Sandero jest jednym z najbardziej udanych w gamie rumuńskiego producenta. Dzieje się tak pomimo tego, że jego rywale potrafią być o lata świetlne od niego pod względem jakości i wyposażenia. Wyprzedza ich wszystkich niską ceną za wersję podstawową. W przypadku tych, którzy mają napięty budżet, jest to wciąż głównym kryterium zakupu.

Dacii nie będzie łatwo pozostać na miejscu lidera w 2023 roku

Sukces modeli Dacii obalił tezę, jakby w Europie nie było miejsca na taniość. Dowodem tego jest wysoka sprzedaż modeli budżetowych marki. W związku z tym argument, że na sukces skazane są marki bliżej klasy premium, od dawna jest przestarzały.

Marka nie kryje zadowolenia z tego powodu, że posiada najlepiej sprzedający się model w Europie. Nie będzie jej jednak łatwo utrzymać tę pozycję w 2023 roku, pomimo tego, że ma taki cel. To dlatego, że jest model, który ma szansę być znacznie bliżej czołowego miejsca na sprzedażowym podium.

Już w 2022 roku zaszły ogromne zmiany i niemiecki hit oddał koronę

Hit z Niemiec, który przez ponad 14 lat nie schodził z czołówki bestsellerów, w zeszłym roku już nim nie był. Znacznie bliżej wyników Dacii znalazł się model, który nie tylko nie pochodzi z Niemiec, ale i nie nazywa się VW Golf.

Peugeot 208, bo o nim mowa, to najbardziej ekonomiczny model w gamie francuskiego producenta. Już w 2022 roku był królem na europejskich drogach. Ten niepozorny model nie tylko pokonał Dacię Sandero na większości rynków Europy, ale ma zamiar zrobić to samo w 2023 roku.

Model francuskiego producenta to świetna propozycja dla poszukujących nowego samochodu z umiarkowaną ceną i w klasie bliżej premium niż modele Dacii. Samochód dostępny jest z rabatami w Europie. W Hiszpanii można go kupić w cenie niecałych 91 000 zł. To jedna z najlepszych ofert na tamtejszym rynku. W Polsce za wersję podstawową Like z silnikiem benzynowym o mocy 75 KM trzeba zapłacić 77 100 zł plus VAT.

NIE PRZEGAP

Kierowcy już nie szukają taniego SUV-a u Dacii. Ten model jest teraz dla nich świetną opcją w bardzo dobrej cenie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News