Nadciąga nowy oszczędny SUV Suzuki. Wiadomo już czy przyjedzie do Europy

Jak informowaliśmy na początku lipca, Suzuki zamierza wycofać ze swojej oferty trzy modele w tym dwa w popularnym nadwoziu SUV. Nie jest jednak tajemnicą, że przygotowuje się do wprowadzenia na rynek w przyszłym roku swojego pierwszego w pełni elektrycznego modelu w tym popularnym nadwoziu.

SUV Suzuki eVX Concept.2
Podaj dalej

Nowy elektryczny SUV Suzuki coraz bliżej

Nie jest tajemnicą, że Suzuki nie ma jeszcze w swojej ofercie żadnego modelu elektrycznego. Pierwszy, jaki pojawi się w ofercie japońskiego producenta, będzie SUV-em. Tym samym Suzuki obwieszcza światu, że jest gotowe na elektryfikację. Nowy model pojawi się po raz pierwszy na Indian Motor Show w 2025 roku.

To model, który Suzuki opracowało we współpracy z Maruti-Suzuki. Oczekuje się, że będzie mierzyć 4,3 metra, co potwierdził Chandra Bhargava, prezes Maruti-Suzuki w Indiach. To jednak niejedyna informacja, która przybliża nas do nowego modelu producenta.

Prezes Maruti-Suzuki w Indiach ujawnił także, że nowy B-SUV w dużej mierze oparze się na prototypie eVX z 2023 roku i przybędzie także do Europy, Japonii i Azji Południowo-Wschodniej. To pierwsze wydaje się trochę mało prawdopodobne.

SUV Suzuki eVX Concept.2
Suzuki eVX Concept

Co wiemy o nadchodzącym pierwszym elektrycznym Suzuki?

Nowe elektryczne Suzuki będzie raczej jeździć na zupełnie nowej platformie. To chociażby z tego względu, że na niej oprą się wszystkie inne nadchodzące modele z logo Suzuki.

Elektryczny SUV otrzyma akumulator o pojemności 60 kWh. Dzięki temu pokona dystans do 550 kilometrów. Ponadto w planach producenta jest wersja z dwoma silnikami elektrycznymi i z napędem na cztery koła. Taka konfiguracja będzie idealna dla poszukujących przygód klientów marki.

Nie od dziś wiadomo, że gama modeli Suzuki zajmuje dobrą pozycję na rynku. Oferta zaś jest kompletna i uwzględnia modele w różnych kategoriach. Zanim producent wycofa swoje spalinowe hity można je sobie kupić w atrakcyjnych cenach na pożegnanie. NIE PRZEGAP: Japończycy idą z duchem czasu. Stawiają na elektrycznego SUV-a oraz nowy rodzinny model

Suzuki eVX Concept.3
Suzuki eVX Concept

Przeczytaj również