Mały wariat po liftingu. 300 konne Audi SQ2, bez radykalnych zmian

Sportowy SUV, w segmencie samochodów kompaktowych, zyskał świeży wygląd. Audi poddało zabiegom kosmetycznym model SQ2.

Audi SQ2 FL
Podaj dalej
Audi SQ2 FL
Audi SQ2 FL apple green, metallic, fot.Audi

Dzięki nowym reflektorom i zderzakom, jego wygląd jest jeszcze bardziej sportowy i efektowny. Nowe usługi Audi connect i systemy wspomagające sprawiają, że prowadzenie samochodu jest jeszcze łatwiejsze. Wprowadzone zmiany mają charakter czysto kosmetyczny.

Nowy design, nowe detale

Zmodernizowane Audi SQ2, najlepiej rozpoznać po nowej osłonie chłodnicy i zmienionych reflektorach, które mają teraz „dopasowaną” sygnaturę świetlną (charakterystyczną dla nowych modeli producenta). Opcjonalnie można wybrać reflektory Matrix LED. Zmieniono również nieco dolną część zderzaka – boczne wloty powietrza wyglądają znajomo, ale mają podcięty dół, które tworzą trójkątny kształt.

Audi SQ2 fl 2021
Audi SQ2 Fl 2021 fot. Audi

Kształt ten, znajdziemy również w tylnym zderzaku. To chyba jedyna nowość w tylnej części pojazdu, jaką zauważymy. Na tym właściwie kończy się lista zmian – wzór felg również pozostaje taki sam. Zmiany pojawiły się w palecie dostępnych kolorów i aktualnie jest ich dziesięć do wyboru.

Audi SQ2 Fl 2021
Audi SQ2 Fl fot. Audi

Wnętrze bez rewolucji

Co się zmieniło we wnętrzu? Bardzo niewiele – modernizacja Q2 nie przyniosła większych innowacji, co niektórzy mogą uznać za zaletę. Wszystko przez to, że model pozostał jedynym w gamie Audi, który oferuje system multimedialny, sterowany centralnie umieszczonym pokrętłem. Nowa tapicerka wnętrza, będzie dostępna w czterech wersjach do wyboru.

Audi SQ2
Audi SQ2 Fl fot.Audi

Silnik 2.0 TFSI o mocy 300 KM, nadal pracuje pod maską i przyspiesza miejskiego crossovera do 100 km/h w 4,9 sekundy. Moc jest standardowo przenoszona na wszystkie koła za pośrednictwem 7-biegowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów S-tronic.

Przedsprzedaż odnowionego Audi SQ2 rozpocznie się wkrótce w Niemczech i innych krajach europejskich. Dostawy mają rozpocząć się na początku 2021 roku. Ceny w Niemczech rozpoczynają się od 45 700 euro.

 

Przeczytaj również